Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach chce wybudować nową bazę transportową. Ma kosztować nawet 60 mln złotych i zgromadzić całą flotę autobusów w jednym miejscu. Obecnie PKM Katowice mieści się w dwóch lokalizacjach.

PKM Katowice w latach 2020-2021 chce wybudować nową bazę transportową. Ma kosztować około 50-60 mln złotych. Inwestycja pozwoli na połączenie funkcji obu baz, na których spółka obecnie prowadzi swoją działalność.

Flota autobusów obecnie jest rozmieszczona na ulicy Mickiewicza oraz 1 Maja. W momencie budowy bazy powstanie scentralizowane miejsce, z którego zarządzane będą autobusy w Katowicach. Na chwilę obecną pracownicy PKM-u nie chcą mówić jaka lokalizacja jest rozważana.

Reklama

Wiadomo natomiast, że Urząd Miasta chce przejąć nieruchomość przy ulicy Mickiewicza od PKM. – Byłaby to bardzo cenna dla miasta lokalizacja – usłyszeliśmy w magistracie.

2 KOMENTARZE

  1. Może najpierw wymienili by kurde tabor autobusów bo te stare ikarusy ciągle se psują lub jeżdżą bez ogrzewania a jak już jest włączone o ile działa to w autobusie śmierdzi spalinami kiedy napisałem zażalenie to mi podpisano że albo autobus jedzie albo grzeje bo taki mają tabor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.