GKS Katowice - Olimpia Grudziądz / foto: GKS Katowice

GKS Katowice pokonał Olimpię Grudziądz 1:0 i co najmniej do jutra znajdować się będzie na fotelu lidera pierwszej ligi. Zwycięską bramkę zdobył w pierwszej połowie Dawid Abramowicz.

Od pierwszych minut meczu przewagę na boisku posiadała GieKSa, która wróciła do ustawienia 4-4-2 z dwójką napastników Lebedyński – Goncerz. Pomimo stworzenia kilku dobrych sytuacji Trójkolorowi długo jednak nie potrafili strzelić gola. Sztuka ta udała się dopiero w 34. min. Dawidowi Abramowiczowi, który umieścił futbolówkę w siatce po ładnym strzale głową. Chwilę później mogło być 1:1. Po kolejnym w tym sezonie kiksie Praznovskiego sam na sam z Mateuszem Abramowiczem wyszedł Angielski, ale na szczęście górą w tym pojedynku okazał się bramkarz GieKSy.

W drugiej połowie GKS skupiał się głównie na tym, aby nie stracić prowadzenia. Pomimo tego katowiczanie mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, żadna jednak nie zakończyła się sukcesem. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0, a szczęśliwi kibice po ostatnim gwizdku sędziego głośno mogli zaśpiewać: Mamy lidera, GKS mamy lidera.

GKS Katowice – Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

Bramka: D. Abramowicz

GKS Katowice: M. Abramowicz – D. Abramowicz, Kamiński, Praznovsky, Czerwiński – Foszmańczyk (94. Szołtys), Zejdler, Kalinkowski, Mandrysz (87. Wołkowicz) – Goncerz (83. Garbacik), Lebedyński.

Olimpia Grudziądz: Wrąbel, Bielawski, Klemenz, Banasiak (69. Kurowski), Kaczmarek, Angielski, Smoliński (61. Warchoł), Kłus, Zitko, Ciechanowski (53. Michalik), Woźniak.