Reklama

W środę zakończyła się policyjna akcja Znicz 2016. Na szczęście w tym roku obyło ofiar śmiertelnych, jednak funkcjonariusze zatrzymali 19 pijanych kierowców.

Akcja ZNICZ trwała sześć dni, rozpoczęła się w piątek 28 października o godzinie 6.00, a zakończyła wczoraj – w środę o 22.00. Funkcjonariusze policji z Katowic wraz ze Strażą Miejską i Inspekcją Transportu Drogowego pilnowali porządku i dbali, aby wszystkie osoby odwiedzające nekropolie były bezpieczne. Ich działania polegały na kontrolowaniu stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierujących.

Reklama

Funkcjonariusze zwracali też uwagę na to, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Policja pilnowała płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, a w okolicach cmentarzy kierowała ruchem drogowym. Stróże prawa patrolowali także okolice nekropolii dbając tym samym o bezpieczeństwo osób, które odwiedzały w tych dniach groby swoich bliskich.

Podczas wydłużonego weekendu na katowickich drogach obyło się bez wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

 – Odnotowaliśmy 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba. Doszło do 72 kolizji drogowych – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. Niestety mundurowi zatrzymali 19 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.