Reklama

8 firm chce przygotować dokumentację projektową  “Tramwaju na południe”. Oferty złożone w magistracie wahają się w przedziale kwotowym od 1,8-3,8 mln złotych. Obecnie trwa analiza dokumentacji i w przeciągu kilku tygodni dowiemy się kto zostanie wykonawcą zamówienia.

Wykonawca będzie miał za zadanie przygotowanie projektów budowlanych, wykonawczych oraz oszacowanie prac i kosztów realizacji inwestycji. Tramwaj ma pojechać od Brynowa aż do dzielnicy Kostuchna.

– W ramach I etapu powstaną szczegółowe plany dotyczące 5,2 kilometrowego torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, ścieżki rowerowej oraz węzła przesiadkowego „Kostuchna”. II etap będzie dotyczył nowej drogi, której realizacja nastąpi najwcześniej w 2030 roku. Prace projektowe powinny potrwać 22 miesiące – informują katowiccy urzędnicy.

Reklama

Oferty złożyły firmy PROGREG Sp. z o.o. (cena: 3 800 700 zł brutto), Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. (cena: 3 071 310 zł brutto), Mosty Katowice Sp. z o.o. (cena: 2 280 420 zł brutto), WYG International Sp. z o.o. (cena: 3 357 900 zł brutto), Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. (cena: 3 136 278,60 zł brutto), Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o. (cena: 2 966 514 zł brutto), Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum – Sweco Consulting Sp. z o.o., Członek Konsorcjum – Sweco Belgium N.V. (cena: 1 843 155 zł brutto) oraz Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Usług Technicznych GROTEX, Członek Konsorcjum – Biuro Projektów „A-Propol” s.c. Biegański Adam, Biegańska Dorota (cena: 3 296 400 zł brutto).

Wykonawca projektu będzie musiał nie tylko koordynować swoje prace z 20 podmiotami, ale także pytać mieszkańców o ich opinie – ma zorganizować co najmniej 10 spotkań z mieszkańcami. W sumie samo projektowanie ma trwać 22 miesiące.

„Tramwaj na południe” to od wielu lat pierwsza nowa linia, która powstaje w Katowicach.  – Wystarczy przypomnieć, że ostatnia nowa linia tramwajowa powstała w Katowicach w 1947 roku i prowadziła od parku Kościuszki do pętli w Brynowie, czyli do miejsca, od którego teraz zaczynamy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to 110 mln zł.

2 KOMENTARZE

  1. Pięknie! Kolejne 110 mln zł z naszych pieniędzy idzie się paść! A przecież to tylko aperitif! Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty utrzymania trasy, nowy(?) tabor. Policzył to ktoś? Inwestycja w starą technologię, od której odchodzą już inne miasta i przebieg linii w leśnej koncepcji, przy jakiej upiera się UM to wyrzucenie kasy w błoto. Byle do listopada 2018 Panie Krupa…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.