Broń i narkotyki / fot. Straż Graniczna

W Katowicach mundurowi na brak zajęć nie mogą narzekać. W samochodzie marki BMW zatrzymanym do kontroli, funkcjonariusze Śląskiej Straży Granicznej znaleźli broń oraz narkotyki.

Straż Graniczna weszła w posiadanie informacji, że w pojeździe mogą być przewożone narkotyki. Kontrola wykazała nie tylko substancje odurzające – marihuanę i ekstazy – ale także broń. Samochodem kierował 40-letni mężczyzna.

– Funkcjonariusze przeszukali garaż i mieszkanie należące do zatrzymanego mężczyzny, gdzie ujawnili nie tylko narkotyki, ale również broń. Jak po nitce do kłębka dotarli do kolejnego mężczyzny, zamieszanego w przestępczy proceder. 36-letni Polak został zatrzymany na terenie Śląska we własnym mieszkaniu – mówi Katarzyna Walczak ze Straży Granicznej.

Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli w sumie 200 gramów marihuany, 23 gramy metamfetaminy, 850 tabletek ekstazy, dwie sztuki broni palnej i ponad 60 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut obrotu narkotykami. Drugi – tymczasowo aresztowany – posiadania znacznej ilości środków odurzających, obrotu narkotykami, a także nielegalnego posiadania broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.