Wycieczki, zwiedzanie, nauka angielskiego, a nawet domowe wypieki. Aktywni seniorzy z Koszutki

Ernestyna Borowiecka

Świetlica “Koszutka” rozpoczęła swoją działalność rok temu, a już zbliżyła do siebie mieszkańców dzielnicy. Pomysłodawcą projektu dla seniorów był radny dzielnicowy Adam Szymura,  w działaniach wsparła go Małgorzata Domaradzka. Pomogła również Dyrekcja MDK Koszutka, która wygospodarowała pomieszczenie dla Świetlicy. Może tu przyjść każdy – wystarczą jedynie chęci.

– Obowiązujące uczestników Świetlicy bardzo proste i przejrzyste zasady, że „my nic nie musimy, – lecz chcemy” zdziałały bardzo wiele – wyjaśnia Małgorzata Domaradzka.

Mieszkańcy przychodzą do Świetlicy, żeby porozmawiać, wymieniać doświadczenia, czy po prostu spędzić czas we wspólnym towarzystwie. Spotkania odbywają się w poniedziałki między godziną 10:00, a 12:00. Dużą popularność przyniosła Świetlicy reklama szeptana, a wiadomo, że nic bardziej nie zachęca od zapewnień znajomych.

Seniorzy poza zwykłymi spotkaniami w Świetlicy, zaczęli również organizować wspólne wyjścia. Byli już w Muzeum Organów, w kopalni srebra w Tarnowskich Górach, w Muzeum 9-ciu z Wujka, odwiedzili także siedzibę NOSPR oraz siedzibę Radia Katowice. To jednak było mało, dlatego wspólnie postanowili, że rozpoczną naukę podstaw języka angielskiego. Dzięki wykładom podopieczni potrafią się już przedstawić, a nawet złożyć zmówienie w restauracji, czy w kawiarni.

Uczestnicy Świetlicy pomagają sobie nawzajem, odnawiają sąsiedzkie więzi, razem tworzą świąteczne dekoracje, a w tym roku przygotowywali także domowe wypieki na dzielnicowy Dzień Sąsiada. W najbliższych planach mają także zwiedzanie teatru im. Wyspiańskiego oraz Opery Śląskiej, oraz udział w próbie orkiestry symfonicznej w filharmonii. Inny słowy seniorzy w Kosztuce się nie nudzą.

2 KOMENTARZE

  1. W innych MDK-ach takie kluby działają od lat. Może też warto o nich pisać, nawet, jeżeli nie inicjował ich żaden radny? Zwłaszcza taki, który umie dbać o własny PR?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.