Pasażerowie Kolei Śląskich będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Wszystko za sprawą remontów prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Już od niedzieli 16 października poza zmianą dotychczasowych rozkładów jazdy na tory wyjedzie mniej pociągów. Natomiast od dzisiaj tj. soboty 15 października do 17 października do godziny 6:00 odwołano wszystkie połączenia na linii S4, na odcinku Katowice – Sosnowiec Główny. Na linii S1 Częstochowa-Gliwice mogą natomiast występować nawet 20 minutowe opóźnienia. 

Największe trudności będą mieli podróżujący na trasach: S4 Tychy Lodowisko – Katowice, S58 Czechowice Dziedzice – Cieszyn oraz S6 Katowice – Wisła Głębce, na których będzie obowiązywać komunikacja zastępcza. To po sierpniowych podwyżkach cen biletów kolejna zła wiadomość dla pasażerów Kolei Śląskich.

Na trasie Tychy – Katowice ruch na odcinku Katowice Ligota – Mąkołowiec będzie odbywał się po jednym torze, przy czym dodatkowo pociągi Kolei Śląskich muszą przepuszczać te mające wyższy priorytet, co oznacza, że czasami trzeba będzie poczekać. Relacja niektórych połączeń zostanie skrócona między stacjami Tychy Lodowisko i Tychy, aby pasażerowie mieli możliwość przesiadki na pociąg innych linii. Dodatkowo na linii S5 skróconą trasą poruszał się będzie jeden z popołudniowych pociągów REKSIO do trasy Tychy – Bielsko- Biała Główna.

Podróżujących linią S58 czekają utrudnienia na odcinku między Cieszynem, a Zebrzydowicami, które potrwają do 10 listopada. Odcinek będzie wyłączony z ruchu pociągów od poniedziałku do soboty między godziną 7.00 a 18.00 z wyjątkiem Dnia Wszystkich Świętych 1 listopada. W zastępstwie pociągów będą kursowały autobusy, natomiast trudności na linii S6 potrwają aż do 4 grudnia, a jej pasażerowie będą zmuszeni podróżować autobusami zastępczymi pomiędzy Wisłą Głębce, Wisłą Uzdrowisko, a Goleszowem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.