Tylko przez dwie tercje GKS był w stanie podjąć walkę z faworyzowanym Podhalem. W trzeciej katowiczanie byli już bez szans i ostatecznie przegrali z nowotarżanami aż 2:7.

W pierwszych minutach meczu GieKSa zaskoczyła Podhale agresywną i szybką grą i po bramkach Lukacevica i Majocha dwukrotnie obejmowała prowadzenie. Ostatecznie jednak pierwszą tercję wygrali goście w stosunku 3:2.

Druga tercja zakończyła się bezbramkowym remisem i publiczność zgromadzona w małej hali Spodka mogła liczyć na duże emocje w ostatniej odsłonie. Niestety w trzeciej tercji faworyzowani nowotarżanie nie dali żadnych szans Trójkolorowym wygrywając aż 4:0, a cały mecz 7:2.

Następny mecz w roli gospodarza GieKSa rozegra już w najbliższą niedzielę. Przeciwnikiem katowiczan będzie GKS Jastrzębie.

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 2:7 (2:3, 0:0, 0:4)

Bramki: Lukacevic, Majoch – Iossafov (3), Michalski (2), Hattunen, Haverinen

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) – Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Lukacević – Jakovlevs, Braid, Bogdziul, Sikora, Sliwinski – Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Lorek – Krawczyk, Musioł, Bielec, Nahunko, Jaworski.

Podhale Nowy Targ: Jucers (B. Kapica) – Wojdyła, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov – Różański, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Jaśkiewicz, Michalski, Neupauer, D. Kapica – Stypuła, Michalski, Siuty, Olchawski, Svitac.