Drzewa to dobro, którego w Katowicach nigdy nie za wiele. Mieszkańcy nie chcą ich wycinania, widać to m.in. przy planach wycięcia 1,6 tys. drzew w ramach budowy połączenia ulicy Bażantów z Szarych Szeregów. W sieci pojawiła się informacja, że plany inwestorskie spowodują wycięcie części drzew w Parku Powstańców Śląskich przy al. Korfantego. Sprawdziliśmy.

Wycięcie drzew w centrum miasta miało być spowodowane rozbudową Pizzy Hut na al. Korfantego. Pojawiła się informacja o tym, że mają zostać wycięte dwa buki przed restauracją.  – Ponoć właściciel ma zgodę i czeka aż opadną liście, właśnie zaczynają opadać – napisała jedna z mieszkanek. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Katowice czy wydano zgodę na wycięcie drzew w Parku Powstańców Śląskich.

– Nie ma takiej decyzji. Nie wiadomo, skąd taka informacja pojawiła się w internecie – wyjaśnia Dariusz Czapla z Urzędu Miasta Katowice.

Miasto niedawno podało, że zostanie wycięte 1,6 tys. drzew w paśmie planowanego połączenie ulicy Bażantów z Szarych Szeregów. Jak zapowiedział wiceprezydent Bogumił Sobula miasto w zamian posadzi 2 tysiące drzew w innym miejscu.

1 Komentarz

  1. Jak wytną 1600 drzew, to będą je musieli posadzić w innym miejscu – należy tego dopilnować! Za chwilę nie będzie w ogóle zieleni w żadnym parku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.