GKS Katowice pewnie pokonał najsłabszy zespół Polskiej Hokej Ligi SMS PZHL U20 Sosnowiec 4:1. Było to trzeciej z rzędu zwycięstwo trójkolorowej drużyny.

GKS przez cały mecz miał ogromną przewagę nad młodymi hokeistami z Sosnowca, którzy długimi minutami nie byli w stanie wyjść z własnej tercji. Najsłabszym ogniwem naszej drużyny była dzisiaj skuteczność. Pomimo stworzenia bardzo wielu dogodnych sytuacji strzeleckich gospodarze jedynie cztery razy trafili do siatki rywala.

Strzelcem pierwszego gola dla GKS-u został Maciej Bielec. Kolejne dwa trafienia zaliczył Lukacevic, a ostatnią bramkę dla podopiecznych trenera Jacka Płachty zdobył Krawczyk. Honorowego gola dla gości zaliczył w trzeciej tercji Kamil Filip.

Po tym zwycięstwie GieKSa wyprzedziła w tabeli Nestę Toruń i z ośmioma punktami zajmuje ósme miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Kolejne spotkanie katowiczanie rozegrają już w niedzielę w Krakowie, a w najbliższy wtorek fanów hokeja w mieście czeka prawdziwy hit – Trójkolorowi w derbowym pojedynku podejmmować będą GKS Tychy.

GKS Katowice – SMS PZHL U20 Sosnowiec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Bramki: Bielec, Lukacevic (2), Krawczyk – Filip

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) – Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Lukacević – Krawczyk, Jakovlevs, Sliwinski, Nahunko, Bogdziul – Olearczyk, Rąpała, Jaworski, Majoch, Strzyżowski – Musioł, Braid, Lorek, Sikora, Bielec.

SMS PZHL U20 Sosnowiec: Lewartowski (Buczek) – Bizacki, Zieliński, Zygmunt, Filip, Jóźwik – Krok, Bednarz, Podlipni, Sroka, Krężołek – Gogoc, Noworyta, Bajon, Michał Rybak, Maciej Rybak – Skrodziuk, Żak, Śmieszek, Krzak, Sołtys