Reklama

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na ulicy Johna Baildona do poprawki? Zdaniem katowickiego radnego Ruchu Autonomii Śląska ograniczenie prędkości oraz montaż progów akustycznych nie przyniosły skutku, kierowcy nadal rozwijają duże prędkości, zagrażając przy tym pieszym. O tym, że przejście przy Silesia City Center jest niebezpieczne wiadomo nie od dzisiaj, zginął tam m.in. mieszkaniec dzielnicy Dąb, który został potrącony przez samochód.

 Po interwencji radnego Marka Nowary zainstalowano na ulicy Johna Bialdon progi akustyczne (przez wywoływany hałas mają sprawiać wrażenie, że jedzie się samochodem szybciej niż w rzeczywistości), zamontowano też dodatkowe znaki informujące o przejściu dla pieszych oraz ograniczono prędkość do 40 km/h.

Reklama

– Progi nie wymuszają na kierowcach zmniejszenia prędkości, co potwierdza także moja obserwacja ruch samochodów w okolicy przejścia. Podjęte działania nie zwiększyły bezpieczeństwa – stwierdził Nowara. Radny wystąpił do miasta o pilną poprawę progów lub inne działania, które poprawią bezpieczeństwo.

Przejście dla pieszych na ul. Johna Baildona / fot. M. Nowara
Przejście dla pieszych na ul. Johna Baildona / fot. M. Nowara

Zdaniem miejskich urzędników wszystko jest w jak najlepszym porządku. Sprawię przyjrzał się Zespół ds. Organizacji Ruchu Drogowego działający przy Wydziale Transportu Urzędu Miasta Katowice z udziałem przedstawicieli: Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, policji oraz Straży Miejskiej.

– Mając na uwadze przedstawione przez Pana Radnego informacje dotyczące niestosowania się kierujących pojazdami do obowiązującego ograniczenia prędkości uprzejmie informuję, że do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach został skierowany wniosek z prośbą o przeprowadzanie regularnych działań kontrolnych na rozpatrywanym odcinku ulicy – poinformował Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Tam niby niebezpiecznie? To co powiecie na drogą wzdłuż Tauzena i Parku Śląskiego prowadzącą do Chorzowa? (Katowicka/Chorzowska). Tam zapierniczają i co chwilę ktoś ginie, nawet nie da się włączyć do ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.