Reklama

W środę jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce – katowicki Spodek zmieni kolor. Zostanie podświetlony na zielono, w ramach obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W sumie aż 26 obiektów  w całej Polsce zmieni kolor.

Katowice są jednym z 17 miast, które wspierają ogólnopolską kampanię społeczną #17milionów. Tyle właśnie osób na świecie cierpi z powodu Mózgowego Porażenia Dziecięcego. To prawie połowa ogólnej liczby mieszkańców Polski.  Organizatorzy kampanii kolejny raz chcą zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z MPD i przypomnieć, że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Akcja potrwa do końca października, lecz jej najważniejsze wydarzenia odbędą się 5 października. Tego właśnie dnia cała Polska zaświeci na zielono.

Reklama

Oprócz Spodka na zielono zaświecą m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Sky Tower we Wrocławiu, Katowicki Spodek oraz wiele, wiele innych.  Wśród zaangażowanych miast są: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Białystok, Gdynia, Radom, Toruń, Kielce, Gliwice, Chęciny, Rzeszów oraz Łódz, w której wszystko się zaczęło.

Akcję rozpoczęła Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od wielu lat zajmuje się specjalistyczną terapią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

W tegoroczną kampanię podobnie jak w roku ubiegłym zaangażowało się wiele osób prywatnych, instytucji oraz znanych osób publicznych (aktorów, muzyków, sportowców i dziennikarzy). Akcję wspierają m.in. Agata Kulesza, Maria Niklińska, Agnieszka Więdłocha, Anita Sokołowska, Magdalena Walach, Renata Przemyk, Łukasz Simlat, Stanisław Brudny i Cezary Pazura oraz wiele innych osób.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.