Katowicki sanepid zbadał wodę w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wyniki badań wykazały bakterie z grupy coli. – Przyczyny takiego stanu rzeczy na chwilę obecną nie są znane – informuje GCZD. Woda obecnie nie nadaje się do spożycia, szpital jest podłączony do wodociągu miejskiego.

W komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor sanitarny zaznaczył, że woda w szpitalu nie nadaje się do spożycia, przygotowania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i kąpieli.

– Woda z sieci wewnętrznej na terenie Szpitala może być wykorzystywana wyłącznie do spłukiwania toalet. Woda do celów spożywczych została zapewniona w formie butelkowanej – poinformowały służby kryzysowe Wojewody Śląskiego. – Aktualnie szpital podłączony jest bezpośrednio do wodociągu miejskiego, w którym nie ma skażenia dodają urzędnicy.

Szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów, odwołuje planowane zabiegi oraz wypisuje do domu pacjentów nie wymagających hospitalizacji. Wprowadzono także zakaz odwiedzin na oddziałach.

W nocy przepłukiwano sieć wewnętrzną z użyciem podwyższonego stężenia chloru. O godzinie 8.00 sanepid pobrał kolejne próbki do badań, ich wyniki poznamy około godziny 12.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.