Ulica 3 Maja w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj w Katowicach partia Razem organizuje “Czarny Marsz”. Zgromadzenie odbędzie się o godzinie 16.30, na rogu ulic 3 Maja i Stawowej w Katowicach. Partia Razem organizuje “Czarne Marsze” na terenie całego kraju, w związku z pracami w Sejmie nad projektem zakazującym przerywania ciąży.  

–  Posłowie podjęli decyzję o kontynuacji prac nad barbarzyńskim projektem Ordo Iuris, zakazującym bezwzględnie przerywania ciąży. Jednocześnie, w pierwszym czytaniu, odrzucono obywatelski projekt łagodzący ustawę antyaborcyjną. Posłowie pokazali, że są głusi na głos setek tysięcy kobiet. Prawo i Sprawiedliwość jeszcze na moment przed głosowaniem obiecywało, że wszystkie projekty obywatelskie potraktuje poważnie. Okazało się to kłamstwem. Okazało się, że PiS okłamuje Polki – wyjaśnia w komunikacie prasowym partia Razem.

W trakcie protestów odczytana zostanie “Lista Hańby”. – Znajdą się na niej posłowie, którzy chcą odebrać kobietom godność, zdrowie i bezpieczeństwo – informuje Razem.

“Czarny Marsz” w Katowicach rozpocznie się o godzinie 16.30, potrwa godzinę. Organizatorzy spodziewają się około 200 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.