Akcja drogówki / fot. Policja
Reklama

To było dość nietypowe ale na pewno zapadające w pamięć spotkanie z funkcjonariuszami policji. Zamiast mandatu naruszający przepisy kierowcy musieli wykonać wylosowane zadanie i jak się okazało, kierowcy nie chcieli płacić.

„Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” katowicka drogówka obchodziła w dość osobliwy sposób. Funkcjonariusze postanowili zwrócić uwagę kierowców na skutki braku rozsądku za kółkiem i brawurowej jazdy samochodem.

– Policyjny radiowóz ustawił się przy ulicy Kościuszki, a obok karetka pogotowia, straż pożarna i karawan… Zatrzymani kierowcy za popełnione wykroczenie mieli do wyboru mandat lub wykonanie jednego wylosowanego zadania – mówi Aneta Orman z katowickiej policji. – Musieli się wcielić w rolę pracownika służb, które zwykle pracują na miejscu zdarzenia. Polegały one m.in. na udzielaniu pierwszej pomocy rannemu motocykliście, obsługiwaniu nożyc, jakich strażacy używają do rozcinania karoserii, a także włożeniu do czarnego worka „ciała” i przenoszeniu na noszach do karawanu – dodaje.

Zatrzymani kierowcy raczej szybko nie zapomną profilaktycznej akcji policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.