Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Część radnych miejskich poprosiła władze Katowic o przyznanie większych pieniędzy na edukację regionalną w szkołach oraz na szkolenia dla nauczycieli w tym zakresie. W projekcie ma partycypować województwo.

Grupa siedmiu radnych miejskich (radni PO: Magdalena Wieczorek, Arkadiusz Godlewski, Tomasz Maśnica, Barbara Wnęk, Witold Witkowicz, Bożena Rojewska oraz Marek Nowara z RAŚ) zawnioskowała do władz Katowic o zabezpieczenie w budżecie miasta na rok 2017 środków finansowych na edukację regionalną we szkołach podstawowych i gimnazjach w Katowicach.

Radni napisali:

Reklama

[…] W obecnych programach nauczania nie uwzględnia się w wystarczającym stopniu historii, geografii, czy dziedzictwa kulturowego regionu Górnego Śląska. Dlatego koniecznym jest w szkołach skoncentrować się na tych zagadnieniach w sposób profesjonalny i niestereotypowy. Wnioskujemy o zabezpieczenie w budżecie środków na doskonalenie nauczycieli w tym zakresie, ale także wprowadzenie jednej godziny lekcyjnej tygodniowo z edukacji regionalnej. Działania te są popierane przez zarząd województwa, który będzie partycypował w kosztach przeszkolenia w tym zakresie zainteresowanych nauczycieli […].

Obecnie wniosek jest analizowany przez urzędników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.