Reklama

W poniedziałek, 19 września ruszają bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia. Seniorzy za szczepienia nie płacą, finansuje je miasto. Nie tyle choroba, co powikłania pogrypowe naprawdę szkodzą osobom starszym.

– Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy Katowic – prosimy o zgłaszanie się z dowodem osobistym – informują urzędnicy. –  W związku z ograniczoną liczbą świadczeń o udziale w akcji szczepień decyduje kolejność zgłoszeń – dodają.

Reklama

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia, na które powołuje się katowicki magistrat, grypa jest istotnym problemem zdrowotnym, choruje na nią na świecie ok. 5-25% populacji, umiera 500 tys. do 1 mln osób rocznie. Większość zgonów dotyczy pacjentów w wieku powyżej 65. roku życia.

Najczęstsze powikłania pogrypowe to zapalenie płuc, oskrzeli, zapalenie mięśni czy spojówek. W tej grupie znajduje się również zapalenie ucha i ostra niewydolność nerek.

Skorzystać ze szczepień może każda osoba po 65 roku, bez przeciwwskazań zdrowotnych do szczepienia.

Poniżej lista placówek gdzie można się zaszczepić:

listaplacowek

Reklama

1 Komentarz

  1. Fajnie się czyta, tylko z którego roku te szczepionki będą? Ile UM wydaje na bezpłatną profilaktykę, i jakie firmy uzyskują te zlecenia co roku? Gdzie mogę zgłosić, że nie życzę sobie wieloletnich, namolnych telefonów, „zapraszających” mnie na mammografię, skoro lekarz stwierdził, że u mnie jest bezsensowna? Dlaczego nie reklamuje się /i promuje/ badań USG ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.