Czy wolontariat cieszy się popularnością w naszym mieście? Poprzez kampanię #ŚląskieWolontariaty, Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach chce pokazać, jak bogaty w wolontariat jest nasz region.

W mieście działa wiele organizacji, w których wolontariusze są aktywni przez okrągły rok. – Wolontariusze w świetlicach środowiskowych pomagają dzieciakom w nauce, w Stowarzyszeniu Aktywne Życie pomagają w treningach drużyny rugby na wózkach – wymienia Milena Skupień z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. – Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie niedawno zorganizowali spotkanie 10-letniego ciężko chorego Maksa z Robertem Lewandowskim – dodaje.

W Katowicach dużo się dzieje, miasto się rozwija – kulturalnie, sportowo, naukowo. Ogromna ilość wydarzeń nie mogłaby mieć miejsca bez zaangażowania wolontariuszy. W wolontariat akcyjny (towarzyszący różnorakim przedsięwzięciom) chętnie włącza się mnóstwo ludzi. Przykładowo w PKO Silesia Marathon, który odbędzie się 2 października, weźmie udział około pięciuset wolontarisuzy. Jest to okazja do sprawdzenia się w nowej roli, poznania ciekawych osób, a także możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w zespole organizacyjnym.

Reklama

9 września ruszyła kampania #ŚląskieWolontariaty. Co tydzień w mediach społecznościowych Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach (Facebook, Instagram i strona www.slaskie-wolontariat.org.pl) pojawiać się będą wyzwania dla wolontariuszy, na które odpowiadają oni zdjęciami lub filmikami w serwisie Instagram – post musi być oznaczony hasztagiem #ŚląskieWolontariaty oraz powinien zawierać informację z nazwą organizacji, w której działa wolontariusz. Warto wziąć udział w kampanii, ponieważ najciekawsze zdjęcia zostaną wykorzystane w spocie, który będzie emitowany w autobusach.

Hasztag #ŚląskieWolontariaty rośnie w siłę, na Instagramie pojawia się coraz więcej postów nim oznaczonych. Aktywnością w wolontariacie pochwaliły się m. in. organizacje takie jak: Szlachetna Paczka, Fundacja Iskierka, czy Szkolne Koło Wolontariatu Pomocna Czwórka. Zdjęciami dzielą się także wolontariusze działający w schroniskach dla zwierząt oraz wspomagający wydarzenia sportowe.

Pierwsze wyzwanie, trwające do 18.09, brzmi: „Drużyna wolontariatu” – jeśli jesteście wolontariuszami, wrzucajcie zdjęcia lub filmiki na Instagramie, pokazujące co najmniej 3 osoby podczas działań związanych z wolontariatem. Nie zapomnijcie o hasztagu oraz publicznych ustawieniach konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.