Urząd Miasta Katowice / fot. AM
Reklama

Urząd Miasta Katowice wypłacił ponad 467 tys. zł brutto Fundacji Promocji Regionów „Wyspa Kultury”. Fundacja w sierpniu zorganizowała Międzynarodowy Festiwal Seriali „Serialis” w Katowicach. Miasto Katowice zdecydowało się wykupić od Fundacji świadczenia promocyjne na kwotę 1 mln zł brutto.

Fundacja wedle stanu na 12 września 2016 roku otrzymała prawie połowę pieniędzy od miasta z tytułu wykupu świadczeń promocyjnych.

Reklama

– Stan na dziś., po dostarczeniu przez Organizatora i zaakceptowaniu przez Zamawiającego dwóch raportów częściowych z wykonania świadczeń promocyjnych, Zamawiający wypłacił Organizatorowi (Fundacji Promocji Regionów „Wyspa Kultury”) kwotę 467 600,01 złotych brutto – poinformował nas Krzysztof Kaczorowski z Urzędu Miasta Katowice.

Na powyższą kwotę składają się:

Ponad 195 tys. zł (brutto) miasto zapłaciło za ekspozycję logo i treści promocyjnych miasta Katowice na oficjalnej witrynie festiwalu oraz ekspozycję logo w kanałach social media jak Facebook, Twitter, YouTube, Instagram.

Ponad 272 tys. zł (brutto) miasto zapłaciło za ekspozycję logo miasta na bannerach internetowych reklamujących Serialis, umieszczenie go w spotach telewizyjnych, ekspozycję logo w reklamach i artykułach sponsorowanych, wskazanie miejsca organizacji w reklamach radiowych, ekspozycję logo na bilbordach, plakatach etc. Do tego umieszczenie logo miasta na samochodach Serialis, umożliwienie dystrybucji materiałów promocyjnych miasta, w trakcie promocji Serialis na innych wydarzeniach w kraju (co najmniej 3), udostępnienie 2 flag przy MCK oraz 30 zaproszeń dla miasta.

Fundacja Promocji Regionów „Wyspa Kultury” powstała na początku maja 2016 roku, w lipcu natomiast, podpisała z miastem Katowice umowę na wykup świadczeń promocyjnych w ramach organizowanego przez siebie wydarzenia. Fundacja nie posiada strony internetowej, ani numeru telefonu. Prezes Fundacji nie chce z nami rozmawiać.

Miasto Katowice umożliwiło Fundacji także skorzystanie z darmowych dni przysługujących Katowicom w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W sumie Fundacja otrzymała na 6 dni cały obiekt. Według cennika PTWP Event Center (zarządcy obiektu) dzień wynajmuj całego MCK to koszt 140 tys. zł netto.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.