W sobotę o godzinie 16.00 pod Pomnikiem Powstańców Śląskich po raz kolejny odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Okazją do spotkania była rocznica podpisania porozumień sierpniowych.

Manifestację rozpoczęto minutą ciszy dla upamiętnienia zmarłej przed czterema dniami Beaty Kolis, byłej dziennikarki TVP i współzałożycielki KOD-u. Następnie odśpiewano hymn, po którym nastąpiły przemówienia działaczy przybyłych z całego województwa śląskiego, m. in. z Katowic, Zagłębia, Bielska-Białej i Częstochowy. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele Solidarności działający w latach 80.

Podczas manifestacji kilkukrotnie odczytywano fragmenty porozumień sierpniowych. Dwa z czterech zawartych w 1980 roku porozumień podpisane zostały na terenie województwa śląskiego: w Jastrzębiu-Zdroju i Hucie “Katowice”. Ponownie podnoszono również dotychczasowe postulaty KOD-u, dotyczące m.in. opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego i polityki medialnej rządu.

Reklama

kodkatowice_kosek

Według różnych szacunków w zgromadzeniu wzięło udział od 300 do 500 osób. Ostatnia manifestacja KOD w Katowicach miała miejsce 3 maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.