FOTO: Infokatowice.pl

Katowice mają już 151 lat, urodziny miasta będą uroczyście obchodzone już 9-11 września. To będą pierwsze urodziny miasta z tytułem Miasta Muzyki UNESCO. Tytuł zobowiązuje, więc w mieście będzie się dużo działo. Na początek prezentujemy dwa wydarzenia, które będą miały miejsce w Katowicach.

Już dzisiaj o godzinie 21.00 na placu przed kościołem Mariackim koncert „Requiem Mariacki” w wykonaniu Józefa Skrzeka.

– Prawykonanie najnowszej kompozycji Józefa Skrzeka w wyjątkowej oprawie wizualnej. Muzyczny hołd złożony najstarszej świątyni katolickiej w Katowicach. Forma requiem odnosi się nie tylko do żałoby artysty po matce i bracie, ale podkreśla również refleksyjny charakter dzieła poświęconego świątyni, która w sercu Józefa Skrzeka zajmuje od zawsze ważne miejsce – informuje Biuro Prasowe katowickiego magistratu.

Reklama

Kościół Mariacki będzie tłem dla pokazu świateł, laserów i mappingu.

Natomiast w sobotę 3 września od godz. 12.00, park Kościuszki (scena pod pomnikiem) odbędzie się Narodowe Czytanie „Quo Vadis”. – W tym roku cała Polska czyta Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. W Katowicach swój ulubiony fragment powieści przeczyta wnuczka pisarza, pani Anna Pawlikowska – mówi Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów.

Poniżej program Narodowego Czytania “Quo Vadis” w Katowicach:

13:00 Inauguracja:
13:10 Czytanie fragmentów „Quo vadis“ przez znanych muzyków
13:40 Zespół Fours Collective
14:00 Gość specjalny –Anna Pawlikowska, prawnuczka Henryka Sienkiewicza
14.45
– Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i młodzieży „Quo vadis, Roma – Rzym oczami dzieci“ – prowadzą Joanna Róg-Ociepka i Anna Kwiatkowska . Razem stworzymy plan starożytnego Rzymu
– Czytelnia pod Sówką – gry i zabawy literackie
15:30 Flashmob: bijemy rekord wspólnie czytających „Quo vadis“. Zapraszamy z własnymi egzemplarzami
15:45-16:30 Czytanie „Quo vadis“
16:30 Fours Collective

W ramach wydarzenia odbędzie się również Kiermasz Książek Używanych oraz wymiana książek organizowana przez Śląskich Blogerów Książkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.