foto: Infokatowice.pl

Miasto Katowice dołączyło do akcji „Rower Pomaga” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze i rozdanie przy tej okazji 50 rowerów za każde 20 tysięcy przejechanych kilometrów. Projekt zwraca jednocześnie uwagę na ograniczenie zużycia paliw i emisji CO2 z sektora transportu.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 roku. Uczestniczyło w niej ok. 3000 osób, które łącznie przejechały ponad 120 tysięcy rowerowych kilometrów. Fundacja Arka rozdała także 24 rowery dla podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych.

W tym roku ambicje organizatorów są jeszcze większe. Chcą zaangażować ok. 10.000 uczestników, którzy mają przejechać wspólnie 1 milion rowerowych kilometrów i tym samym ograniczyć emisję CO2 o 250.000 kg. Cel ten jest już bliski realizacji, bo licznik na stronie fundacji przekroczył już grubo ponad 800,000 kilometrów.

Aby wpisać przejechane kilometry dla celu „Jeździmy dla Katowic” należy dodać swój wynik na stronie www.rowerpomaga.pl w zakładce Ile przejechaliśmy. Dzięki temu za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Fundacja Arka przekaże rower jednostce organizacyjnej wskazanej przez miasto Katowice.

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria:

– zostały przejechane w 2016 roku,
– znajdują się na terenie Polski,
– długość trasy nie przekracza 300 kilometrów.

Trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.

Jeden z finałów akcji planowany jest na Placu Kwiatowym w dniu 24 września podczas „II Dni Energii Miasta Katowice”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.