fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego w Piotrowicach, na odcinku od ul. ks. Stanisława Wilczewskiego do ul. Armii Krajowej. Zostanie przebudowana jezdnia, miejsca postojowe i chodniki.

Odcinek ulicy, który jest przeznaczony do przebudowy, posiada długość około 240 metrów. W ramach prac zostaną wykonane roboty ziemne i rozbiórkowe, ułożenie nowych krawężników, jezdni (warstwa z mieszanki mineralno-asfaltowej, warstwa wiążąca z asfaltobetonu, warstwa ścieralna z asfaltobetonu), chodników, wjazdów, parkingów i dojazdów.

Reklama

W dokumentacji przebudowy zaznaczono m.in., że:

[…] Zaprojektowano przebudowę skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Wilczewskiego na skrzyżowanie zwykłe, zagospodarowując powierzchnię istniejącego skrzyżowania jako dojazd do budynku nr 2 – 4 oraz chodnik wzdłuż ul. Wilczewskiego […]. Po obu stronach jezdni ul. Wojska Polskiego, pomiędzy istniejącymi drzewami, projektuje się zatoki postojowe do parkowania równoległego o szerokości 2,50 m i nawierzchni z kostki brukowej betonowej grafitowej. Łączna ilość miejsc postojowych – 17 szt. […]. Poprzez ulicę Wojska Polskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Wilczewskiego oraz ulicą Armii Krajowej, wyznaczono przejścia dla pieszych. Przejścia wyznaczono również poprzez włączające się do ulicy Wojska Polskiego ulice poprzeczne: ulicę Wronią oraz ulicę Załogową. Jako nawierzchnię projektowanych chodników oraz zatok postojowych przewiduje się kostkę brukową betonową. W rejonie przejść dla pieszych projektuje się nawierzchnię chodników z kostki integracyjnej. Wjazdy na przyległe posesje projektuje się w formie wjazdów bramowych (przejazd przez obniżony krawężnik) o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Dla chodników przewidziano nawierzchnię koloru szarego, na zjazdach koloru czerwonego […].

Zamawiający określił wartość zamówienia na 102 187,93 zł, a kryteria oceny ofert na: cenę – 60 %, termin wykonania – 10%, okres rękojmi – 20%, liczba osób przewidziana do realizacji robót, zatrudnionych na umowę o pracę – 10%. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 13 września br. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.