Smartphone / fot. Galeria Katowicka

Pokemon GO jest z nami i chyba na razie nigdzie się nie wybiera. W ten weekend fani Pokomenowego szaleństwa zjadą do Katowic i chyba będzie to prawdziwa inwazja. Informowaliśmy, że Galeria Katowicka organizuje wraz z m.in. miastem Katowice pierwszy w Polsce turniej Pokemon GO. Jak się okazuje Centrum Handlowe 3 Stawy również postanowiły powalczyć fanów Pokemonów i uruchomi specjalny przywoływacz wirtualnych stworków.

W ramach wydarzenia organizowanego przez Galerię Katowicką, 900 graczy już w sobotę 20 sierpnia powalczy o nagrody finansowe – najlepszy otrzyma tysiąc złotych. Każdy uczestnik będzie miał 3 godziny na zdobycie największego doświadczenia w aplikacji. Weryfikacja uczestników rozpocznie się o 9.30, natomiast turniej startuje już o godz. 10.00 Wówczas, na antresoli Galerii Katowickiej, rywalizację rozpocznie 300 pierwszych graczy. Kolejne tury będą startować w 20-minutowych odstępach.

Fanów Pokemonów zarówno w sobotę jak i niedzielę chce zagospodarować również Centrum Handlowe 3 Stawy. To właśnie tam na amatorów Pokemonów z Katowic i okolic będą czekać liczne atrakcje, m.in. uruchomiony zostanie tzw. Lure Module czyli specjalny przywoływacz Pokemonów ( w godzin. 14.00-18.00). Wszyscy gracze będą mieli doskonałą okazję by zwiększyć i wzbogacić zawartość swoich Pokeballi. Będą też konkursy z nagrodami.

Pokemon Go to jedna z najpopularniejszych aplikacji na smartfony, korzystająca z technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR). Gra nawiązuje do popularnych w Polsce na przełomie wieków serii kart, tazosów, gier i bajek, których bohaterami były stworki Pokemony.

Aplikacja bije kolejne rekordy popularności, a średnio ludzie poświęcają Pokemonom każdego dnia ponad 40 minut, co stawia grę w jednym rzędzie z najpopularniejszymi aplikacjami jak Facebook czy Instagram. Niektóre wyliczenia mówią o 200 mln graczy na świecie, z czego 1,5 mln to Polacy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.