Samochód policyjny / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Kryminalni z katowickiej jedynki zatrzymali nastolatka, który ukradł młodej kobiecie telefon. Okazał się on również, wandalem który kilka dni wcześniej „podpisał” się na kilku kamienicach w centrum naszego miasta. Teraz czeka go spotkanie z prokuratorem.

Do katowickiej jedynki zgłosiła się 23-letnia mieszkanka Jaworzna i poinformowała policjantów, że została okradziona. Jak się okazało, gdy po pracy szła jedną z ulic w centrum miasta podbiegł do niej młody mężczyzna i najpierw uderzył ją w twarz, a następnie wyrwał jej telefon komórkowy, przez który właśnie prowadziła rozmowę.

Reklama

Sprawą zajęli się kryminalni. Jeszcze tego samego dnia w jednym z lombardów odnaleźli skradziony telefon, wówczas jasnym już było, że dotarcie do sprawcy to tylko kwestia czasu. I nie mylili się. Wkrótce go namierzyli i zatrzymali. Gdy trafił on na komisariat, okazało się, że jest on również sprawcą dewastacji kilku kamienic i innych obiektów w centrum naszego miasta. Rozpoznał go policjant zajmujący się tą sprawą.

19-latka czeka teraz spotkanie z prokuratorem, za rozbój może on najbliższe 12 lat spędzić za kratami. Ale o tym zadecyduje już sąd.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.