fot. Jose Maria Menendez Diaz
Reklama

Najlepsza infrastruktura drogowa, urozmaicony czas wolny, nowoczesne budownictwo, dobre szkoły i uczelnie… Tym wszystkim kusi jedna z klinik stomatologicznych podczas ogólnopolskiej rekrutacji dentystów gotowych do przeprowadzki do stolicy Górnego Śląska.

Katowice to obecnie zarobkowo jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Pod tym względem miasto zajmuje czwarte miejsce, tuż za Warszawą, Wrocławiem i Krakowem, a wyprzedzając m.in. Szczecin, Gdańsk i Łódź. Teraz stolica Górnego Śląska znów ma oferty pracy dla specjalistów, a ich atutem, oprócz pensji, ma być miasto.

Jedna z katowickich klinik stomatologicznych ruszyła właśnie z ogólnopolską rekrutacją dentystów specjalizujących się m.in. w implantologii, ortodoncji i protetyce. Co ciekawe, ośrodek rekrutując namawia nie tylko do pracy, ale także do zamieszkania w stolicy Górnego Śląska.

– Poszukujemy stomatologów gotowych przeprowadzić się do Katowic. Przy okazji jednak postanowiliśmy rozwiać parę stereotypów o mieście i regionie. Niestety w głowie wielu stomatologów z Warszawy czy Gdańska, Katowice to wciąż kopalnie i koksownie, a ta błędna wizja zniechęca do przeprowadzki i pracy na Śląsku – mówi lek. stom. Wojciech Fąferko, właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic, które wpadło na pomysł rekrutacji przez miasto.

Dlatego też stomatolodzy stworzyli stronę-ogłoszenie o pracę movetokato.pl, na której obalają stereotypy dotyczące miasta. Można dowiedzieć się z niej m.in. że Katowice to najmniej zakorkowane miasto w Polsce, zajmujące obecnie 119 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się miast na świecie.

Pomysłodawcy ogłoszenia punktują także fakt, że Katowice zajmują piąte miejsce w rankingu zagranicznych inwestycji, wyprzedzając m.in. Rotterdam i Frankfurt. Atutem, który ma skłonić dentystów do przeprowadzki do Katowic, ma być także 40 proc. terenów zielonych i kultura.

Twórcy movetokato.pl wyróżniają przy tym festiwale muzyczne (OFF, Tauron Nowa Muzyka, Metal Hammer), strefę kultury i lokalny design z Geszeftem i Gryfnie na czele. Oferta pokazuje także Katowice jako miasto dla aktywnych, wyliczając tutejsze atrakcje sportowe m.in. mistrzostwa w siatkówce, hokeju czy tenisie.

– Chcąc mieć w mieście najlepszych specjalistów, którzy zrezygnują dla nas z pracy w Warszawie czy Poznaniu, musimy im najpierw „sprzedać” Katowice. Bo to właśnie tutaj zamieszkają z rodzinami, będą jeździć na rowerze, chodzić na koncerty. Musimy pokazać, że jesteśmy konkurencyjni na tyle, żeby ktoś spakował swoje walizki i dołączył do nas – mówi właściciel Dentim Clinic.

Nietypowe ogłoszenie może przynieść efekty, bo to nie pierwszy raz kiedy Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic zachęca do Katowic. Do tej pory ośrodkowi udało się już sprowadzić pracowników m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Warszawy i Wrocławia.

Dentim Clinic to jedna z najbardziej innowacyjnych klinik stomatologicznych w Polsce. Aplikacje można przesłać przez stronę www.movetokato.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.