Parking w sumie na 5 tys. samochodów powstanie przy ulicy Agnieszki, tuż obok stadionu GieKsy, na styku Katowic i Chorzowa – takie plany ma Park Śląski. Parking ma być realizowany w trzech etapach i kosztować w sumie 16,2 mln złotych. Inwestycja będzie realizowana na zielonym terenie, z którego korzystają mieszkańcy Wełnowca, Józefowca oraz Dębu.

Park Śląski poinformował o swoich planowanych inwestycjach, wśród nich jest “Parking „Wschodni” przy ul. Agnieszki w strefie Złotej”, który ma zająć powierzchnie 13 ha. Prace nad parkingiem mają rozpocząć się w styczniu 2017 roku i potrwać do grudnia 2018 roku.

Planuje się dojazd bezpośrednio od ul. Agnieszki i ul. Złotej, a tak że przez projektowaną drogę łączącą aleję Leśną znajdującą się na terenie WPKiW S.A. z terenem parkingu. W początkowym okresie inwestycji – jak przewiduje Park Śląski – miasto Katowice połączy ul. Agnieszki z ul. Złotą nową drogą. Inwestycja będzie wymagała też zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Chorzów, dla obszaru planowanego parkingu.

Parking będzie realizowany w  trzech etapach, w pierwszym ma powstać 1 tys. miejsc parkingowych za około 5,5 mln złotych. W drugim etapie 3 tys. miejsc za 7 mln złotych i w ostatnim 1 tys. miejsc za 3,7 mln zł.

Powstaną chodniki, oświetlenie, wjazdy i wyjazd, na terenie parkingu ma pojawić się 15 parkomatów, teren zostanie odwodniony. Zakres prac nad inwestycją obejmuje również ” roboty rozbiórkowe obiektów znajdujących się na terenie przeznaczonym pod inwestycję wraz z wycinką drzew”.

8 KOMENTARZE

  1. Rok po roku park jest coraz i coraz mniejszy. Za jakieś 20-30 lat ten parking nie będzie już do niczego potrzebny, bo ludzie chcą przyjeżdżać do lasu a nie betonowej dżungli.

  2. Jeżeli w zamian zniknie parking w parku od ulicy Złotej to jestem za. Póki co od wymienionej ulicy nie można normalnie wejść do parku bo co chwila jeżdżą auta.

  3. Parking jest potrzebny, wspomniany teren jest bezużyteczny, a bez względu na to jakby się chciało wierzyć w moc komunikacji miejskiej, to należy czasami przejrzeć na oczy – takiemu miejscu parkingi po prostu SĄ potrzebne, a zawalanie przez parkowiczów AKS’u, SCC i Osiedla Tysiąclecia to nie jest żadne rozwiązanie.

  4. A osoby komentujące niech doczytają – nikt nie ma zamiaru ograniczać terenów Parkowych tylko nieużytków, o których istnieniu pewnie nawet nie wiedzieli.

  5. Oczywiście znowu maksymalnie rozleją te auta po powierzchni zamiast zbudować dyskretny podziemny parking wielopoziomowy POD parkiem. No ale w Katowicach przecież nie może być ładnie 😛

  6. ten teren zielony jest użyteczny, wystarczy się tam przejść, opisać w Gazecie Parkowej, postawić kilka ławek, poprowadzić alejki, tam jest pięknie! tylko dla władz parku to teren niedochodowy! megaparking to już co innego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.