foto: Michał Bulsa

To niestety nie jest pozytywna strona Katowic, bo w mieście po prostu biją. Zwracanie uwagi na wulgarne zachowanie okazuje się być bardzo niebezpieczne. Przekonało się o tym ostatnio kilkoro mieszkańców, którzy odważyli się zareagować. We wszystkich przypadkach skończyło się pobiciami. Skopana została m.in. 29-letnia kobieta.

Do pobić doszło na ulicach 11 listopada oraz Piotrowickiej. W pierwszym przypadku ofiarą pobicia padł 52-letni mieszkaniec, który zwrócił uwagę na zbyt głośne zachowanie młodych ludzi przy bloku, w którym mieszka.

–  Przed północą, widząc niestosowne zachowanie młodych mężczyzn zwrócił im uwagę. Mężczyźni od razu zareagowali agresją. i zaatakowali. Sprawcy przewrócili mężczyznę na ziemię, po czym uderzali i kopali go po całym ciele – informuje Jacek Pytel z katowickiej policji.

Reklama

Funkcjonariusze zatrzymali sprawców, okazali się nimi mieszkający w pobliżu 29 i 23-latek.

Podobne zdarzenie miało miejsce na ulicy Piotrowickiej, gdy do domu wracali 52-leni mężczyzna i 29-letnia kobieta. – Około 20.00 przechodzili obok wykrzykujących wulgarne słowa młodzieńców. Gdy kobieta zwróciła im uwagę została napadnięta. Napastnicy zaczęli ją bić rękami i kopać. Mężczyzna zaczął jej bronić. Wtedy agresja bandytów skupiła się na nim – opisuje rzecznik katowickiej policji.

52-latek próbował wezwać pomoc, poprosił o wezwanie policji pracownika lokalnego kiosku, ten jednak odmówił, mówiąc, że nie będzie się wtrącał. Napastnicy wtedy się oddalili z miejsca zdarzenia. Policjantów poinformował o napaści kierowca autobusu. Ofiara pobicia wskazała kierunek, w którym napastnicy się udali. Niedługo po tym zatrzymano dwóch katowiczan, 17 i 20-latka.

Wszystkim za pobicie grozi 3 lata pozbawienia wolności.

6 KOMENTARZE

  1. W Katowicach w centrum jest sporo patologii w dresach, ludzie typu “piję piwko pod blokiem i koło śmietnika za 500+”

  2. Z tym nożem to radzę uważać, bo dźgniesz śmiecia a pójdziesz siedzieć jak za człowieka. Polecam jednak gaz, szkoda życia.

    • Gaz można mieć na pierwszą linię ale jak nie pomoże to co dać się pobić. Teraz jest troszkę inne prawo więc jak cię napadnie kilku to powinieneś się wybronić nawet po użyciu noża. Choć zapewne łatwo nie będzie bo dalej jest podejście na policji i w sądach, że lepiej dać się pobić niż zrobić krzywdę bandycie. Odnośnie centrum to jest tam patologii od groma choćby Koszutka.

  3. Chory kraj z chorym prawem, gdzie napadnięty człowiek nie może się bronić, bo to jego będą ciorać po sądach za naruszenie nietykalności biednego bandziorka. Nie wolno mi nawet bronić własnego domu i zdzielić takiego napastnika kawałkiem metalowej rury w łeb. Najlepiej dać się pobić i obrabować, a potem liczyć na cud i nieudolną policję. Co na to PiS? Może by tak wreszcie posłowie tej partii zajęli się czymś pożytecznym, jak zmiana chorego prawa, zamiast tylko rozdawać kasę na lewo i prawo dla Rydzyka i nierobów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.