fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Mieszkańcy dzielnicy uważają, że w rejonie ul. Rysia jest niebezpiecznie. Policja i straż miejską obejmą ten teren wzmożonymi patrolami. Z raportu służb porządkowych wynika, że przestępstw i wykroczeń jest tu bardzo dużo.

Mieszkańcy Wełnowca i Józefowca  wielokrotnie prosili o interwencję ze strony władz miasta w sprawie niebezpiecznej ul. Rysia. W tej sprawie do władz interpelował radny Marek Nowara.

Reklama

– Ulica Rysia, w odczuciu mieszkańców, stanowi rejon w dzielnicy, w którym czują się szczególnie niebezpiecznie, a zachowanie pewnej części jej mieszkańców jest uciążliwe także dla sąsiadów. Zaznaczyć należy, że ulica ta prowadzi m.in na przystanek tramwajowy zlokalizowany przy al. Korfantego oraz do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, przez co przechodzi nią wielu mieszkańców dużej części dzielnicy – napisał w interpelacji radny Nowara. –  Niestety zachowanie kilku, zwłaszcza młodych osób, spędzających wolny czas w pobliżu jednego ze sklepów na tej ulicy, realnie wpływa na poczucie zwiększonego niebezpieczeństwa mieszkańców. Z informacji przekazanych mi przez mieszkańca wynika, iż interwencje kierowane do odpowiednich służb porządkowych nie przyniosły pożądanych efektów – dodał

Miasto poinformowało, że zna problem, a Straż Mmiejska i policja obejmą ten rejon wzmożonymi patrolami i długofalowymi działaniami. Ewentualny montaż monitoringu zostanie rozważony po zakończeniu aktualnie trwającej inwestycji – „Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy” (KISMiA).

Z raportów policyjnych wynika, że okresie od stycznia do lipca br. odnotowano w rejonie ul. Rysia 94 interwencje: 31 z nich to interwencje w miejscach publicznych, 19 interwencji nie zostało potwierdzonych, trzy interwencje odwołano, w pięciu przypadkach interwencje zakończono postępowaniem mandatowym, a w kolejnych trzech przypadkach interwencje zakończono doprowadzeniem osoby do Izby Wytrzeźwień; w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Reszta interwencji, tj. 63, to tzw. interwencje domowe. Policja odnotowała także trzy zdarzenia kryminalne – rozbój, oszustwo i kradzież.

Wskazano również ul. Rysia jako miejsce, gdzie zamieszkuje dużo osób „pozostających w zainteresowaniu policji”, a także osoby poszukiwane.

Informację na temat działań policji i straży miejskiej zawarł w swoim piśmie sekretarz miasta Janusz Waląg:

[…] Obszar będzie pod szczególnym nadzorem dzielnicowego funkcjonariusza Policji, który informuje i zachęca mieszkańców z tego rejonu do przekazywania Policji informacji w zakresie niepożądanych zdarzeń i sprawców biorących udział w tych zdarzeniach. Działania podejmowane przez dzielnicowego będą również wspierane przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowego Komisariatu Policji II w Katowicach, a w miarę posiadanych sił i środków w rejon ten będą kierowane tzw. siły wsparcia Policji […].

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.