W Katowicach trwa trzecia już edycja programu “Mieszkanie za remont”. W sumie można się starać o 50 lokali o powierzchni od 20-76 metrów kwadratowych. Wnioski należy składać do 3 sierpnia.

Przy staraniach o mieszkanie obowiązuje kryterium dochodowe i powierzchniowe. W przypadku jednej osoby starającej się o mieszkanie kryterium dochodowe nie może być niższe niż 882,56 zł i wyższe niż 3088,96 zł. W przypadku gdy o mieszkanie ubiega się więcej niż jedna osoba to widełki ustalono na wysokości od 529,54 zł do 1853,38 zł. Dochód obliczany jest na podstawie miesięcznych wpływów bez brania pod uwagę kosztów przychodu oraz składek emerytalnej, rentowej i chorobowej.

kryteriadochodowe_art
Szczegółowe kryteria dochodowe

W przypadku kryterium powierzchni to, im obecnie zajmowana na osobę jest mniejsza, tym większe szanse na uzyskanie mieszkania do remontu.  Najwięcej uzyskamy punktów gdy mamy poniżej 6 metrów na osobę, powyżej 10 metrów punktacja jest bardzo niska.

Reklama

– Warunkiem zawarcia umowy jest też brak prawa własności do lokalu mieszkalnego oraz brak zobowiązania finansowego wnioskodawcy z tytułu najmu, bezumownego zajmowania lokalu lub roszczenia regresowego – informuje Biuro Prasowe katowickiego magistratu.

Osoby wynajmujące są zobowiązane do wykonania remontu. Podpisują umowę o remont z KZGM, wnioski o zawarcie umowy należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców.

Listę dostępnych mieszkań znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.