Po raz ósmy w Nikiszowcu odbędzie się Odpust u Babci Anny i to już w najbliższą niedzielę 24 lipca. Wydarzenie daje możliwość integracji mieszkańców ze społecznością całego miasta i regionu, a także stwarza świetną okazję do odwiedzenia magicznego Nikiszowca i przekonania się, jaką zmianę przeszła dzielnica n przestrzeni kilku ostatnich lat.

Z roku na rok Odpust staje się coraz liczniej odwiedzaną imprezą, która poza częścią handlową oferuje odwiedzającym także wiele innych atrakcji. W ramach imprezy planowane są m.in. koncerty plenerowe, zabawy dla dzieci z animatorami, karuzela łańcuchowa „keciok”, zamki dmuchane, widowisko dla dzieci, wioska wojów.

Nie zabraknie też czegoś dla wielbicieli śląskich przysmaków. Poza typową kuchnią śląską, będzie można skosztować odpustowych maszketów. Jak zwykle w trakcie naszych imprez prezentowane będzie lokalne i regionalne rękodzieło – bardzo starannie wyselekcjonowane. W tym roku ma się poajwić ponad 100 wystawców, którzy będą obecni w Nikiszowcu już od godz. 9.00. Część integracyjna, w tym zabawy dla dzieci, rozpocznie się o godz. 12.00. Natomiast artystów na plenerowej scenie na rynku będzie można posłuchać od godz. 13.30.

Muzyczne występy zainauguruje koncert zespołu „Prognoza Na Życie”. Po ich melodyjnych piosenkach granych w klimatach od pop do reggae, będzie można posłuchać czegoś bardziej tradycyjnego – bo jak co roku nie może zabraknąć Orkiestry Dętej Kopalni Wieczorek. Na scenie wystąpi także Magdalena Stoll z recitalem “Listotne Słowa”. Dla sympatyków lżejszych rytmów zagra Zespół „Metrum” i Michalina Starosta. A na koniec wystąpi DJ Basgrow.

Podczas Odpustu odbędzie się także zbiórka publiczna na rzecz Centrum Zimbardo w Nikiszowcu pn. „Zostań naszym bohaterem. Wesprzyj młodzież z Centrum Zimbardo w Nikiszowcu”. Impreza wpisuje się w obchody Światowych Dni Młodzieży oraz 70 lat Grupy Janowskiej.

odpustplakat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.