Zaparkowane samochody w Katowicach / fot. Erdem Yildiz

Mieszkańcy dzielnicy Murcki apelują do władz Katowic o budowę nowych parkingów na osiedlu przy ul. Walerego Goetla.  Złożyli w tej sprawie projekt inicjatywy obywatelskiej. Ich starania wsparła także radna miejska Patrycja Grolik.

Problem z parkowaniem w dzielnicy Murcki ciągnie się od wielu lat. Mieszkańcy wielokrotnie proponowali, by wykonać nowe miejsca postojowe w rejonie osiedla przy ul. Walerego Goetla. W  tej sprawie ich starania wsparła swoją interpelacją radna miejska Patrycja Grolik, która zaproponowała, by rozważyć możliwość wykorzystania na ten cel części środków z budowy ronda na skrzyżowaniu ul. P. Kołodzieja i ul. Bielskiej.

[…] Temat konieczności stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych na w/w ulicy podejmowany był już kilkakrotnie. Mieszkańcy złożyli również w tej sprawie projekt inicjatywy obywatelskiej. Problem braku miejsc do parkowania nie dotyczy tylko mieszkańców tej ulicy, ale całego osiedla. Samochody parkujące na ulicy, zarówno mieszkańców, gości, klientów, sklepu czy rodziców przyjeżdzających do szkoły, stanowią poważne zagrożenie dla innych samochodów i pieszych na w/w ulicy. W miejscu wskazanym przez mieszkańców był już wcześniej parking […] – napisała w swojej interpelacji P. Grolik.

Radna stwierdziła także, że prawdopodobne jest, iż realizacja ronda w Murckach (budowane na skrzyżowaniu ul. Bielskiej i ul. Pawła Kołodzieja) nie pochłonie tylu środków i realizacja budowy parkingu mogłaby być wykonana z tych środków.

Do sprawy odniosą się władze Katowic dopiero po jej analizie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.