Miasto Katowice przekaże 2 mln złotych na wykup akcji GKS Katowice. Co to oznacza? Kolejne zasilenie pieniędzmi z budżetu miasta dla sportowej spółki, która niedawno otrzymała milion złotych.

Na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice rajcy przyjmą zmiany w budżecie miasta. Jednym z punktów jest przekazanie 2 mln złotych na GKS Katowice. Dokładnie chodzi o “podwyższenie kapitału zakładowego Spółki GKS GieKSA S.A. w zamian za objęcie akcji przez miasto Katowice w związku z organizacją męskiej drużyny piłki siatkowej”.

Jak nas poinformował Maciej Blaut z GKS Katowice drużyna siatkówki powstanie na bazie zawodników Czarnych Katowice i będzie działała jako sekcja w strukturach spółki.

Niedawno miasto Katowice przekazało 1 mln złotych na utworzenie drużyny hokejowej w ramach GKS-u Katowic, informowaliśmy o tym pod koniec czerwca. Powołano specjalną spółkę córkę GKS Katowice, która zajmuje się tylko hokejem. 100 procent udziałów w niej ma GKS GieKSA S.A.

– Dzisiaj sport niestety, mówiąc kolokwialnie wisi na brakach samorządu i teraz albo nie chcemy mieć sportu i likwidujemy wszystko albo trzeba wziąć ten ciężar na barki – powiedział nam Marcin Krupa prezydent Katowic, podczas konferencji inaugurującej budowę tzw. Wielkiej GieKsy. – Ten początek rozruchowy, to będzie wspomaganie miasta ale jednak ze stopniowym wycofywaniem się z tego modelu – dodał.

Nie jest wykluczone, że w finansowanie sportu w mieście włączą się bardziej spółki należące do Urzędu Miasta Katowice.

– Być może rozmowy ze spółkami miejskimi także nas czekają, natomiast na pewno chcielibyśmy z uwagi na to, że pojawia się ekstraklasa siatkówki, hokeja żeby porozmawiać z podmiotami, które nie są w żaden sposób związane z samorządem – powiedział Wojciech Cygan, prezes GKS Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.