Uniwersytet Ślaski - rektorat / fot. InfoKatowice.pl

Do niedzieli 10 lipca kandydaci na studia mogli rejestrować się w internetowym systemie Uniwersytetu Śląskiego. Rekrutowano na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie. Najwięcej młodych ludzi chce studiować prawo, za to najwięcej osób na jedno miejsce – 15,5 – przyciągnęła realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia

Prawo chce studiować aż – 1320 osób, druga w kolejności była psychologia – 949 osób. Trzecie miejsce na podium ma pedagogika – 512 osób. Dalej administracja 488, bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe – 481 osób, informatyka – 466 osób, dziennikarstwo i komunikacja społeczna – 422 osoby.

Jeżeli wziąć pod uwagę liczbę kandydatów na jedno miejsce to zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem w tym roku była realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia 15,5 osoby na jedno miejsce. Dalej reżyseria – 9,5 osób na jedno miejsce, projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej specjalność: grafika komputerowa gier– 8,75, filologia, specjalność: języki stosowane: język włoski i język angielski z programem tłumaczeniowym –  8,4 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja – 6,5, filologia angielska, specjalność: język biznesu – 5,33 osób na  jedno miejsce.

Reklama

Najsłabsze zainteresowanie było m.in. biofizyką na 25 miejsc zgłosiło się tylko 7 osób (0,28 na jedno miejsce), czy na stosowanych naukach społecznych na 40 miejsc zgłosiło się tylko 14 osób – 0,35.

Najwięcej osób chce studiować na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu – ponad 3,6 tys. najmniej na Teologicznym – 109 osób.

W sierpniu drugi nabór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.