Ulica 3 Maja w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

23-letni mieszkaniec Katowic został pobity i okradziony w centrum miasta. Ofierze skradziono warty kilkaset złotych tablet. Jednego ze sprawców udało się zatrzymać, jego wspólnik jest poszukiwany.

Napaść miała miejsce 13 czerwca wieczorem. – Do zdarzenia doszło na ulicy 3-go Maja. Poszkodowany, 23-letni mieszkaniec Katowic został zaatakowany w nocy w pobliżu przystanku tramwajowego przez dwóch mężczyzn. Sprawcy bijąc go po głowie i grożąc rozbiciem na głowie butelki, ukradli mu wart 400 złotych tablet – informuje Jacek Pytel z katowickiej policji.

Praca śledczych przyniosła efekty. Udało się zidentyfikować jednego ze sprawców. 27-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu, sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Usłyszał zarzut rozboju, grozi za to 12 lat pozbawienia wolności. Był wcześniej notowany m.in. za kradzieże, włamania i rozboje.

Jego kompan jest obecnie poszukiwany.

Obraz centrum Katowic robi się coraz mniej przyjemny. Kilka dni temu pisaliśmy o 31-letniej kobiecie, której skradziono złoty łańcuszek na Rynku. Złodziej podbiegł gdy ta wysiadała z tramwaju i zerwał łańcuszek z szyi ofiary. Ostatecznie udało się sprawcę odnaleźć.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.