Reklama

Nowy stadion miejski GKS Katowice w nowy miejscu, choć bez konkretnej daty realizacji. To najważniejsza informacja przekazana dzisiaj w trakcie konferencji przez Marcina Krupę, prezydenta Katowic. Co z obiektem przy ul. Bukowej? Do końca nie wiadomo choć możliwe, że miasto będzie chciało sprzedać obiekt, wśród potencjalnych klientów rozważany jest Chorzów.

Widmo powstania stadionu dla GKS-u oddala się. Kilka miesięcy temu miasto ogłosiło, że będzie nowy projekt, teraz okazuje się, że będzie również nowa lokalizacja, chodzi o rejony autostrady A4 przy zbiegu ulic Dobrego Urobku i Bocheńskiego.

Reklama

– Dzisiaj jesteśmy na etapie sprawdzania geologicznego terenu pod budowę takiego obiektu – powiedział Marcin Krupa prezydent Katowic. – Mam nadzieje, że się potwierdzą nasze założenia, że ten teren jest przydatny do realizacji – dodał.

Miejsce w którym powstanie nowy stadion GieKsy
Miejsce w którym powstanie nowy stadion GieKsy

Prezydent Katowic zaznaczył, że nowy obiekt może się pojawić w mieście do 2020 roku. – Będziemy się starali jak najszybciej do tego tematu podejść – stwierdził Krupa.

Stadion ma kosztować około 120 mln zł.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Najlepszą lokalizacją pod budowę nowego stadionu jest teren gdzie dziś znajdują się ruiny stadionu Gwardii Katowice, na wprost Parku Kościuszki. Po pierwsze jest to blisko centrum Katowic, po drugie jest to miejsce gdzie jest dobry dojazd liniami tramwajowymi 6, 14, 16 i 36, po trzecie jest to miejsce do którego będą mieć dobry dojazd ludzie zamieszkujący południowe dzielnice miasta

  2. hej drodzy kibice GKS – u! Nowy stadion w porządku, ale żeby sprzedać legendarny ,,Blaszok”, to się w głowie nie mieści..!
    Arek z Debrzna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.