Zawodzie / foto: Infokatowice.pl

Do Biura Rady Miasta Katowice trafił projekt uchwały, w której zaproponowano datę 20 listopada 2016 r. jako dzień wyborów do dzielnicowych rad w jednostkach Zawodzie i Piotrowice-Ochojec. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec lipca.

Projekt uchwały w sprawie wyborów zostanie rozpatrzony przez Radę Miasta Katowice, która z godnie z przepisami zarządza wybory do rad jednostek pomocniczych (tzw. rad dzielnic) na dzień ustawowo wolny od pracy, przypadający najwcześniej 60 dni od dnia podjęcia uchwały. W projekcie zaproponowano datę 20 listopada. Wybory zostaną przeprowadzone w jednostkach pomocniczych Piotrowice-Ochojec oraz Zawodzie.

Władze Katowic poinformowały, że pierwotnie wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie były zarządzone na 29 listopada ubiegłego roku, ale nie zostały przeprowadzone, gdyż nie zgłoszono odpowiedniej liczba kandydatów na radnych. mieszkańcy Zawodzia ponownie zebrali podpisy i pismem z 4 maja br. zawnioskowali o przeprowadzenie wyborów (pod inicjatywą podpisało się 1252 mieszkańców Zawodzia).

Dodatkowo 18 listopada br. kończy się czteroletnia kadencja Rady Jednostki Pomocniczej nr 19 Piotrowice-Ochojec, a więc konieczne jest przeprowadzenie nowych wyborów.

Projekt uchwały trafi pod obrady Komisji Organizacyjnej Rady Miasta Katowice, a następnie na sesję plenarną rady w dniu 27 lipca br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.