Inwazja Sztukmistrzów / fot.A.Pławski

Iluzjoniści, tancerze ognia, grupy cyrkowa i rekonstrukcyjne oraz teatry uliczne zjadą do Katowic. 16 lipca Rynek będzie przeżywał Inwazję Sztukmistrzów.

To druga inwazja w Katowicach. Pierwsza odbyła się w lipcu 2015 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. – Setki katowiczan zgromadzonych na Placu Teatralnym śledziło pokazy magii, tańca na szczudłach, żonglerki oraz spektakle teatralno-cyrkowe. Ze Strefy Kultury na Rynek przeszła parada katowickich grup teatralnych, którą zamknęła kawalkada starych samochodów – mówi Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

Reklama

Podobnie ma być 16 lipca. Na katowickim Rynku przy muzyce na żywo, przeniosą nas do średniowiecza. Teatr “Gry i Ludzie” pokaże widowisko jarmarczne, będą też bajki braci Grimm, które zaprezentują wędrowni lalkarze – weganci.

Swoje najlepsze triki pokarze grupa iluzjonistów Kreators. Będziemy mogli zobaczyć m.in. lewitujące stoliki, znikające przedmioty, a nawet czytanie w myślach. To jednak nie wszystko. Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku zaprezentują także fireshow, którego w Katowicach jeszcze nie było.

Inwazję możecie śledzić na trzech scenach na katowickim Rynku (Plac Teatralny, okolice Pomnika Harcerzy Września oraz Placu Kwiatowego) od godz. 14 do 20.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegółowy program:

TEATR GRY I LUDZIE
Kuglarze
Opowieści Wagantów

KREATORS
Magiczne Variete – pokaz iluzji scenicznej, znikania, lewitacji
Seans spirytystyczny w pełnym świetle
Wyzwanie Houdiniego
Przepowiednia

FUNDACJA SZTUKMISTRZE Z LUBLINA
Szafa show w trzech odsłonach
Prawdziwe ogniste uliczne widowisko

BRACTWO RYCERSKIE ZAMKU BĘDZIN
Pokaz średniowiecznych narzędzi tortur z katem w roli głównej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.