MCK Katowice / fot. mat. pras.

W dniach 8-9 lipca do Warszawy przyjadą przywódcy wszystkich 28 państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego. Do stolicy przybędą również przywódcy 40 państw stowarzyszonych z NATO. W Katowicach także zaplanowano wydarzenia w związku ze szczytem NATO w stolicy.

Katowice razem z NATO to impreza towarzysząca szczytowi w Warszawie, rozpocznie się w piątek 8 lipca o godz. 15.00 na parkingu „A” w Strefie Kultury.

Reklama

Zaplanowano pokaz mażoretek z MDK Ligota, przemarsz orkiestry wojskowej, z którą chwilę później będzie można pośpiewać pieśni wojskowe i patriotyczne.

– W pierwszym dniu pikniku swój udział zapowiedzieli żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, 5. Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór, 18. Batalionu Powietrznodesantowego z  Bielska-Białej, 34. Dywizjonu rakietowego OP Bytom. Pokaz samoobrony i technik interwencji zaprezentują kadeci LO im. T. Kościuszki z Bielska-Białej – informuje katowicki magistrat.

Drugiego dnia tj. w sobotę 9 lipca piknik rozpocznie się już od godz. 9.00. Prócz wojska wezmą w nim udział funkcjonariusze innych służb mundurowych.

Będzie można zapoznać się z pokazami i stoiskami przygotowanymi przez Szkołę Policji w Katowicach, Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej, Izbę Celną w Katowicach. – Tę ostatnią reprezentował będzie „czworonożny funkcjonariusz” KOKS – informuje katowicki magistratu. Będą również stanowiska m.in. Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Ochotnicza Straży Pożarnej oraz stowarzyszenia paramilitarne, a do tego grochówka dla każdego.

Organizatorami wydarzenia są: Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.