Foto: Żaneta Zimon

400 tys. złotych wydało miasto Katowice na transmisję koncertu Ich Troje z katowickiego Spodka. Koncert wyemitowano z ponad godzinnym opóźnieniem, dlatego kilka dni temu zapytaliśmy, czy miasto z tego tytułu zamierza domagać się od Polsatu odszkodowania. Jak się okazuje miasto nie ma takich planów ale cieszy się sukcesem promocyjnym koncertu.

Koncert w Spodku rozpoczął się w piątek 24 czerwca o godzinie 19.30. Transmisję zaplanowano na 22.00. Ostatecznie z powodu opóźnienia koncert wyemitowano po godzinie 23.00. Przedłużył się mecz siatkówki Polska – Argentyna. Niestety, miasto na wypadek opóźnienia, a co za tym idzie utraty części widowni nie zabezpieczyło się stosownymi zapisami w umowie.

–  Zgodnie z umową zawartą przez Katowice Miasto Ogrodów z producentem wykonawczym, firmą Albert Production, ostateczną porę emisji, zgodnie z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji, ustala Telewizja Polsat jako niezależny nadawca. Ze względu na dynamikę programu telewizyjnego stacje nie zgadzają się na sztywne zapisy dotyczące dokładnych godzin emisji – tłumaczy Łukasz Kałębasiak rzecznik prasowy Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Reklama

Według danych przekazanych nam przez Miasto Ogrodów i zweryfikowanych przez Nilsen, firmę zajmującą się badaniem oglądalności koncert Ich Troje oglądało około 1,4 mln polaków. To wcale nie jest szokujący wynik, bo jak się dowiedzieliśmy kabarety i koncerty emitowane późną porą w telewizji Polsat potrafią mieć nawet 2 mln widzów. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że jest to średnia oglądalności.

– Badania prowadzone są na reprezentatywnym panelu telemetrycznym liczącym 2000 gospodarstw domowych, to daje ponad 5000 osób – tłumaczy Aleksandra Boczkowska z Nilsena. – Specjalne mierniki, instalowane w gospodarstwach domowych panelu, rozpoznają , które stacje są oglądane w danym momencie i przez kogo. Następnie taka informacja wysyłana jest do specjalnego komputera w siedzibie naszej firmy, gdzie dane są sprawdzane i ważone – dodaje.

Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów zapewnił nas, że telewizja Polsat zobowiązała się, do ponownego wyemitowania koncertu Ich Troje, choć jeszcze nie wiadomo kiedy.

– W związku z powyższym oczekiwane korzyści promocyjne zostały przez miasto osiągnięte – zaznacza rzecznik Miasta Ogrodów.

5 KOMENTARZE

  1. Miasto wywaliło 400 tysięcy złotych i nawet nie potrafiło zagwarantować sobie dokładnej godziny emisji. A teraz jeszcze plotą bzdury o sukcesie. Nie dobrze się robi, jak się to czyta.

  2. Wszystko co robi Pan Prezydent Krupa to jeden wielki sukces! On sam jest największym sukcesem mieszkańców miasta. Naszym skarbem, bo przez swoją działalność pokazał którą ekipę musimy raz na zawsze wyeliminować z rządzenia Katowicami w następnych wyborach. Pewnie gdyby nie jego nieudolność i największa w historii miasta amatorka, moglibyśmy się zastanawiać nad przedłużeniem mandatu, ale na szczęście Pan Krupa będzie prezydentem 2 kadencje: pierwszą i ostatnią!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.