Marcin Krupa prezydent Katowic wraz z zastępcami Waldemarem Bojarunem i Mariuszem Skibą / fot. Erdem YILDIZ
Reklama

W środę na sesji Rady Miasta Katowice rajcy zdecydują o zmianach w budżecie miasta Katowice. 1 mln złotych trafi do GKS Katowice. Jak się dowiedzieliśmy miasto rozpoczyna budowę sekcji hokejowej.

„Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki GKS GieKSa Katowice SA poprzez wniesienie wkładu pieniężnego w zamian za objęcie akcji” to w skrócie oznacza, że miasto Katowice przekaże GKSowi 1 mln złotych.

Reklama

Na razie nikt nie chce wypowiadać się w jaki sposób zostaną wykorzystane pieniądze. Od rzecznika GKSu Katowce Maurycego Sklorza słyszymy, że komentarz będzie dopiero po akceptacji przez radnych zmian w budżecie. Co jest tak naprawdę formalnością, ponieważ Forum Samorządowe i Marcin Krupa oraz PiS mają większość w Radzie Miasta.

W Biurze Prasowym katowickiego magistratu dowiedzieliśmy się, że nie jest jeszcze znana konkretna ścieżka budowy drużyny hokejowej. Natomiast udało nam się potwierdzić, że pieniądze zostaną przeznaczone na ten cel.

Prezydent Katowic Marcin Krupa, zapowiedział stworzenie wielosekcyjnego GKS Katowice. W między czasie o wsparcie miasta apelował i ciągle apeluje Rozwój Katowice.

Obecnie miasto na wykup udziałów w GKSie Katowice wydało już ponad 32 mln złotych.

Reklama

1 Komentarz

  1. 400 tys na na ich troje za 1 dzien roboty , i troche wiecej niz drugie tyle na 50 chopa z gieksy za caly rok pracy . zenada . Panie Krupa kup se pan meter gumy i strzel se w leb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.