Wymagające remontu skrzyżowanie / fot. M. Nowara
Reklama

Mieszkańcy Koszutki uskarżają się na fatalny stan techniczny jezdni w obrębie skrzyżowania alei Wojciecha Korfantego i ulicy Słonecznej, przez które przebiegają tory tramwajowe. Tramwaje Śląskie S.A., które odpowiadają za ten rejon, nie przeprowadzą kompleksowej modernizacji przejazdu, gdyż nie mają na to środków finansowych. Już wcześniej dokonano tu doraźnych napraw, ale niewiele to dało.

W tej sprawie interpelował do władz miasta radny Marek Nowara, wskazując, że już w kwietniu ubiegłego roku pytał o działania w tej sprawie. Spółka Tramwaje Śląskie wykonała prace, ale po kilku miesiącach stan nawierzchni jezdni przy torowisku znowu zagraża bezpieczeństwu. W związku z tym radny poprosił władze Katowic o ponowne zwrócenie się do tramwajowej spółki, by wreszcie wykonała skuteczny remont, a nie doraźne łatanie dziur.

Reklama

– Firma Tramwaje Śląskie S.A. w przesłanym stanowisku poinformowała, że w 2016 r. nie jest możliwa modernizacja przedmiotowego przejazdu z uwagi na brak środków finansowych na ten cel w aktualnym planie Spółki – odpowiedział wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

-Uwzględnienie do realizacji tego zadania w latach 2017-2018 będzie rozpatrywane w oparciu o możliwości finansowe spółki Tramwaje Śląskie S.A. Mając jednak na uwadze wyeliminowanie zagrożenia i poprawę nawierzchni w obrębie przejazdu drogowo-tramwajowego, Spółka zobowiązała się do dokonania stosownych napraw poprzez uzupełnienie ubytków masą bitumiczną – prace powinny zostać wykonane w terminie do dnia 6 lipca 2016 r. – dodał.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.