FOTO: Michał Bulsa

Katowicki magistrat poinformował, że w rejonie ul. Leopolda w Bogucicach planowana jest budowa osiedla, składającego się z trzech budynków mieszkalnych. Będzie to inwestycja, realizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy ruszy budowa. 

Przy ul. Leopolda w dzielnicy Bogucice, w rejonie sklepu Biedronka oraz posesji nr 19 i 21, planowana jest inwestycja, polegająca na budowie trzech domów mieszkalnych. Obiekty miałyby powstać na działkach nr 16/3, 16/6, 16/7 (obręb Bogucice-Zawodzie). Działki stanowią własność Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym Katowickiego TBS Sp. z o.o.

TBS planuje na tym ternie budowę zespołu mieszkaniowego, składającego się z trzech czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, niepodpiwniczonych. W sumie mają powstać 72 lokale mieszkalne, a całkowita powierzchnia użytkowa mieszkań to około 3 282,30 metrów kwadratowych.

W ramach zagospodarowania terenu powstałyby nowe drogi, chodniki, miejsca postojowe, a także elementy małej architektury, plac zabaw i boisko sportowe.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłaby rozpocząć się ta inwestycja. Wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował w piśmie z 31 maja, że:

[…] Niezależnie od powyższej koncepcji informuję, iż obecnie dla w/w działek nie toczy się żadne postępowanie o ustalenie warunków zabudowy, ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę . Również w ostatnich latach Prezydent Miasta Katowice nie wydał żadnych decyzji w przedmiotowych sprawach, które obejmowałyby wskazany teren […].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.