foto: Infokatowice.pl

Mieszkańcy budynku przy ul. Opolskiej 9 chcą, by przenieść przystanek autobusowy przy ul. Sokolskiej nieco dalej, w kierunku Filharmonii Śląskiej. Skarżą się m.in. na hałas, występujący nawet w nocy.

Mieszkańcy zaproponowali, by przystanek przy ul. Sokolskiej, na którym zatrzymują się autobusy, jadące w kierunku placu Wolności, został przeniesiony bliżej placu, np. przed wejście do Filharmonii Śląskiej. To spowodowałoby odsunięcie źródła hałasu i spalin. Uciążliwości pojawiają się również, gdy autobusy rozgrzewają silniki przed rozpoczęciem kursów liniowych.

W tej sprawie interpelował do władz miasta radny Piotr Pietrasz (PiS):

– Według mieszkańców przystanek położony przed budynkiem mieszkalnym jest uciążliwy z uwagi na zatrzymywanie pojazdów również w bardzo późnych godzinach. Dodatkową uciążliwością dla mieszkańców jest fakt częstego rozgrzewania silników autobusów przed wyruszeniem w kurs. Dzieje się to wielokrotnie w ciągu dnia. Proszę o zbadanie możliwości przeniesienia przystanku autobusowego w inne miejsce – na przykład przed Filharmonię Śląską – stwierdził radny.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic, ale w tym temacie konieczne będzie uzyskanie stanowiska KZK GOP, który jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.