fot. Marcin Krupa
Reklama

Mieszkańcy Katowic krytykują decyzję o sfinansowaniu transmisji koncertu Ich Troje, który odbędzie się dzisiaj w Spodku. Grupa uczci 20 lecie działalności, a miasto zapłaci Polsatowi za transmisję 400 tys. zł. – To jakaś kpina – napisał jeden z mieszkańców na facebookowym profilu InfoKatowice.pl. Od kilku dni dopytujemy w magistracie, czy i w jakiej formule w trakcie transmisji wystąpi prezydent Marcin Krupa. W końcu chodzi o wykorzystanie szans promocyjnych miasta, a na szali leży 400 tys. zł. Wiadomo, że prezydent weźmie udział w koncercie, ale szczegółów odnośnie tego czy będzie występował nie poznaliśmy. Rzecznik magistratu po raz kolejny stanął na wysokości zadania i odpisał nam mailem, że nie wie.

Finansowanie transmisji miejskimi pieniędzmi oburzyło część katowiczan. Niektórzy na naszym profilu zakpili z takiego wykorzystania funduszy publicznych.  – Katowice Miastem Muzyki UNESCO!!! – napisał pan Rafał. – W Łodzi Rod Stewart, Korn i Megadeth, w Oświęcimiu Elton John i Queen, we Wrocławiu David Gilmour i Iron Maiden, w Krakowie Black Sabbath, a w Spodku Ich Troje. Katowice – miasto antymuzyki – ironizował inny użytkownik.

Reklama

Niestety nie znaleźliśmy pozytywnego komentarza odnośnie sytuacji. – Makabra. Przecież powinno być odwrotnie, to Polsat powinien płacić miastu a nie miasto Polsatowi! – napisała jedna z użytkowniczek. – Z cyklu jak rozpier***ć publiczne pieniądze – dosadnie skwitował pan Patryk.

Sytuacja oburza dodatkowo, ponieważ mieszkańcy muszą zapłacić za bilety, aby wejść do Spodka.

– Koncert jest biletowany, jednak ceny biletów są bardzo przystępne, bo zaczynają się od 19 zł – mówi Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

Wielka promocyjna niewiadoma. Czego nie wie rzecznik Urzędu Miasta?

Od kilku dni próbowaliśmy się dowiedzieć, co konkretnie będzie robił prezydent Marcin Krupa w trakcie koncertu Ich Troje. Wiedzieliśmy, że będzie obecny w trakcie koncertu, ale niejasne były plany co do wykorzystania tej szansy promocyjnej, bo właśnie promocją, oficjele tłumaczą wydanie na transmisję 400 tys. zł.

Trafiliśmy na mur, z Biura Prasowego odesłano nas do rzecznika Macieja Stachury, który nie odbierał telefonu. Ostatecznie sms-em poprosił nas o kontakt z Biurem Prasowym, gdzie dowiedzieliśmy się na dzień przed wydarzeniem, czyli w czwartek (23.06), że nie wiadomo jaka będzie rola prezydenta w trakcie koncertu. Swoją niewiedzę w tym temacie potwierdził nam rzecznik prasowy Urzędu Miasta mailowo.

Dlatego postanowiliśmy zapytać Macieja Stachurę jeszcze raz mailowo.

– Ja mogę napisać, że nie posiadacie takiej wiedzy, ale może to wyglądać co najmniej dziwnie. Koncert jest jutro i jak rozumiem Pan pytał o sprawę i nadal nie wie. Przypomnę, że miasto angażuje 400 tys. zł, w to jak rozumiem promocyjne wydarzenie i na dzień przed koncertem nie macie jasnego scenariusza co dokładnie i kiedy będzie się działo w jego trakcie? Kiedy ewentualnie wystąpi prezydent i co będzie mówił? Czy w ogóle wystąpi i jak zamierzacie skorzystać z szans na promocję dla Katowic? – napisaliśmy w mailu do Macieja Stachury.

Poniżej odpowiedź rzecznika magistratu:

Dzień dobry,

zgłosił Pan do Biura Prasowego zapytanie „czy prezydent wystąpi podczas koncertu”, na to pytanie już odpowiedzieliśmy i pisemnie i telefonicznie, że „nie posiadamy takiej wiedzy”. Ponownie polecamy natomiast kontakt z Polsatem – na pewno udzielą Państwa Redakcji szczegółowych informacji co do wydarzenia.

Dla wyjaśnienia, nasze pytanie było znacznie bardziej rozbudowane niż czy prezydent wystąpi, a kontaktu z Polsatem nikt nam wcześniej nie proponował. W każdym razie ciągle dziwi nas to, że miasto nie wie, jak prezydent Katowic będzie chciał wykorzystać promocyjne możliwości, które daje koncert transmitowany na żywo za miejskie pieniądze.

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Porażka i wstyd… albo poprostu wałek … jak można zapłacić za transmisję i jeszcze takiego zespołu i takie pieniądze? ? Za te pieniądze można by wiele zrobić lub pomoc wielu rodzina!

  2. Urzędnicy rozwiązali już wszystkie problemy mieszkańców Katowic…
    Czas na igrzyska. Tak było, jest,będzie…
    Kochani, ta kwota to równowartość 15 letniej dotacji dla świetlicy środowiskowej..Piętnaście lat prowadzenia świetlicy,to równowartość godzinnej transmisji koncertu….Jakże bardzo obciążałem budżet miasta….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.