Wiata na ulicy Warszawskiej w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Jeszcze trochę mieszkańcy Katowic będą moknąć w czasie deszczu na ławkach przy wiatach tramwajowych na katowickim Rynku. Inwestycja za 1 mln złotych na ulicy Warszawskiej  i al. Korfantego będzie poprawiona. Montaż daszków nad ławkami, które pozostają bez zadaszenia, rozpocznie się dopiero w sierpniu, a zakończy we wrześniu.

Pod koniec kwietnia rozstrzygnięto przetarg na poprawę szeroko krytykowanych wiat na Rynku. Poprawy dokona Fulco System z Gliwic. Ławki na przystankach tramwajowych znajdują się poza zadaszeniem, przez co gdy pada deszcz lub śnieg nie nadają się do użytku.

Inwestycja nie będzie poprawiona w ramach gwarancji ponieważ wiaty zbudowano zgodnie z projektem zaakceptowanym przez miasto. Stąd potrzeba było nowego przetargu i wydatkowania dodatkowych pieniędzy. Poprawa będzie kosztowała ponad 430 tys. zł.

– Prace związane z przeprojektowaniem i wymianą zadaszeń przystanków przy al. Korfantego i ul. Warszawskiej będą polegały na wymianie daszków ze szkła i to jest główny koszt całości prac. Jest to specjalne, bezpieczne szkło samoczyszczące. Nowe będą też elementy mocujące i odwodnienie – mówi nam Dariusz Czapla z Biura Prasowego Urzędu Miasta Katowice.

Ostatecznie po kilku miesiącach przepychanek z urzędnikami Marcina Krupy udało nam się uzyskać stosowne dokumenty odnośnie inwestycji. Pierwotnie umowę z firmą Compono, która projektowała wiaty, podpisała ówczesna wiceprezydent Katowic Krystyna Siejna. Obecnie przewodnicząca Rady Miasta. Na umowie zawartej w 2014 roku podpisał się również Adam Kochański naczelnik Wydziału Inwestycji.

Wiaty odebrano w październiku 2015 roku. Protokół w imieniu Urzędu Miasta Katowice podpisał Krzysztof Rogala, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. Projektu Przebudowy Strefy „Rondo-Rynek”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.