A4 Katowice-Kraków / fot. Stalexport

Prowadzony od 4 maja remont czterokilometrowego odcinka pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach a Węzłem Rudno, na jezdni w kierunku Katowic dobiega końca. W związku z pracami przygotowawczymi do remontu sąsiedniej jezdni w kierunku Krakowa, od dzisiaj od godz. 20.00 na tym samym odcinku A4 Katowice-Kraków obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.  

Od 11 czerwca do 22 lipca wymieniana będzie nawierzchnia na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku 4 km pomiędzy Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach.

W piątek, 10 czerwca, około godziny 20.00 rozpoczną się prace związane z przełożeniem stalowych barier bezpieczeństwa oraz oznakowaniem nowej organizacji ruchu. Potrwają one do godzin wieczornych 11 czerwca. W tym czasie na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. Dwa pasy ruchu w każdym kierunku mają być z powrotem czynne od godzin wieczornych 11 czerwca.

– Prace związane z wymianą nawierzchni prowadzimy w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Przez ostatni miesiąc użytkownicy naszego odcinka autostrady A4 mogli się przekonać, że remontowane odcinki jezdni są stosunkowo krótkie, a remont przebiega z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Wyjątek stanowią krótkotrwałe okresy związane z przestawieniem stalowych barier bezpieczeństwa, rozdzielających przeciwne kierunki ruchu – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Podczas remontu na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa. Na jezdni w kierunku Krakowa jeden pas ruchu będzie zamknięty, drugi będzie przejezdny. Sporadycznie, ze względów technologicznych, wymagane będzie krótkotrwałe zamykanie pojedynczych pasów ruchu.

Remont tego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną przerwane.

2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku jezdni do Katowic pomiędzy Węzłami Jeleń i Balin, a następnie w rejonie Węzła Brzęczkowice  w Mysłowicach, także na jezdni w kierunku do Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.