Marszałek Saługa i arcybiskup Skworc / fot. Urząd Marszałkowski / 2016 r.

Łącznie w ramach Światowych Dni Młodzieży Koleje Śląskie uruchomią 55 pociągów, które przewiozą w sumie 24 tys. osób na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Częstochowie. Aż 15 pociągów przewiezie pielgrzymów na koncert do Katowic, ten na Muchowcu odbędzie się 23 lipca.

Ojciec Święty msze na Jasnej Górze odprawie 28 lipca, tego dnia cała komunikacja obsługiwana przez Koleje Śląskie będzie darmowa. Zostanie również uruchomione dodatkowe 16 par pociągów, które przewiozą w sumie 11 tys. osób do Częstochowy. Każdy z pielgrzymów otrzyma specjalny identyfikator umożliwiający korzystanie z Kolei Śląskich.

– Województwo Śląskie włącza się aktywnie w organizację Światowych Dni Młodzieży. Chcemy, by nie tylko pielgrzymi przyjeżdżający do nas z całego świata, ale także mieszkańcy regionu mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dlatego przygotowaliśmy dla nich możliwość transportu Kolejami Śląskimi nie tylko w dniu wizyty papieża Franciszka na Jasnej Górze, ale także przejazdu do Oświęcimia czy Piekar Śląskich. Zapraszamy także na wspólną modlitwę i koncert na katowickim Muchowcu – mówił w trakcie konferencji marszałek Wojciech Saługa.

Urząd Marszałkowski chce też uruchomić specjalną stronę internetową, gdzie nie tylko będzie można zapoznać się z programem wydarzeń ŚDM ale i atrakcjami jakie oferuje region.

– Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży to przykład dobrej współpracy na wielu szczeblach, za co już dzisiaj w tym miejscu gorąco dziękuję. To wydarzenie wyzwala w nas wszystkich wiele dobra i ma znaczenie nie tylko religijne, ale także społeczne o zasięgu międzynarodowym – powiedział metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

Katowice na ŚDM

Od 19-25 lipca w Katowicach odbywać się będą Dni w Diecezji. Urząd Miasta włączył się w organizację wydarzenia kwotą 1,6 mln złotych. Z czego ponad 500 tys. złotych została przeznaczona na gadżety promocyjne – mapki Katowic, foldery, pianki w kształcie serca.

23 lipca na katowickim Muchowcu odbędzie się koncert współorganizowany przez miasto. W jego trakcie obok mszy świętej zobaczyć będzie można widowisko „Góra Karmel – Eliasz prorok jak ogień” z udziałem orkiestry, aktorów i solistów. Zwieńczeniem dnia będzie koncert zespołów Colony House, Trzecia Godzina Dnia i Przyjaciele oraz amerykańskiego wokalisty Stevena Curtisa Chapmana.

W koncercie ma wziąć udział około 50 tys. osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.