W ostatnim meczu sezonu GKS Katowice po bardzo ambitnej grze pokonał Wisłę Płock 2:1. Decydującą bramkę strzelił w 92. min. Oskar Stanik.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy już w 7. min. zdobyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dudy z rzutu rożnego piłka trafiła do Zahorskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Wisły. Po szybko strzelonej bramce katowiczanie cofnęli się na własną połowę boiska, tak jakby chcieli utrzymać wynik do końca spotkania. Goście, którzy rozpoczęli mecz ospale, z biegiem czasu zaczęli coraz groźniej atakować i w 43. min. zasłużenie wyrównali wynik pojedynku. Strzelcem gola został Lebedyński.

W drugiej połowie GKS znowu wziął się do pracy. Widać było, że katowiczanie chcą te spotkanie wygrać i w dobrych nastrojach zakończyć ten nienajlepszy sezon. Najbliżej szczęścia był dwukrotnie Grzegorz Goncerz, a także Patryk Szymański, którego piękny strzał z woleja wylądował na słupku. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla GieKSy zdobył Oskar Stanik, który zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawił się na boisku.

Ostatecznie GKS zdobył w sezonie 2015/2016 52 punkty i zajął czwarte miejsce w tabeli. Do miejsca premiowanego awansem trójkolorowym zabrakło jednak aż 11 „oczek”.

Bramki: Zahorski, Stanik – Lebedyński

GKS: Rafał Dobroliński – Alan Czerwiński, Povilas Leimonas, Łukasz Pielorz, Adrian Frańczak – Przemysław Sawicki (58′ Paweł Szołtys), Sławomir Duda, Krzysztof Wołkowicz, Patryk Szymański (90′ Oskar Stanik) – Tomasz Zahorski – Grzegorz Goncerz.

Wisła: Mateusz Kryczka – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński – Piotr Wlazło, Piotr Mroziński (66′ Wojciech Łuczak), Arkadiusz Reca (73′ Fabian Hiszpański), Dominik Kun (63′ Damian Piotrowski) – Mikołaj Lebedyński, Emil Drozdowicz.