Wizualizacja Galerii Manhattan / fot. dlinvest.pl

Na Dzień Dziecka zaplanowano otwarcie Galerii Manhattan. Obiekt powstał przy ulicy Szewskiej w Katowicach-Piotrowicach i nie wszystkim się to spodobało.

W trakcie otwarcia na mieszkańców mają czekać promocje, zlot food trucków czy degustacje. Dla dzieci na ten dzień przygotowano m.in. dmuchańce i liczne animacje.

Galeria Manhattan powstała na działce liczącej 10 tys. metrów kw. Na powierzchni 4,4 tys. metrów kw. znajdą się m.in.  takie sklepy jak Rossmann, Pepco, Stokrotka, Media Expert czy siłownia Icon Fitness. Parking liczy ponad setkę miejsc.

Reklama

Mieszkańcy od jakiegoś czasu dyskutują między sobą, czy Galeria Manhattan w tym rejonie jest potrzebna.

– Mieszkańcy nie chcą kolejnego marketu, obok jest Tesco, Biedronka, Frac, niedaleko Lidl budują jeszcze Netto. Wszystko w promieniu około 1.5 km od centrum osiedla Odrodzenia niedaleko Leclerca ma podobno powstać kolejne centrum handlowe. To jest chore – napisał na Platformie Konsultacji Społecznych jeden z mieszkańców Katowic. –  Czy nie można było na tym placu postawić choćby jakiegoś basenu, nie szło wybudować parku albo piętrowego parkingu strzeżonego czegoś czego mieszkańcy potrzebują?? Czy wy naprawdę myślicie, że nam tutaj potrzebny jest kolejny supermarket jak 20 metrów obok jest targowisko?? Wy chcecie chyba zarżnąć tych małych przedsiębiorców –  dodał.

Miasto pierwotnie odmówiło inwestorowi pozwolenia na budowę, ten jednak odwołał się do wojewody, który uchylił decyzję miejskich urzędników.

5 KOMENTARZE

 1. W Piotrowicach i Ochojcu niedługo będzie więcej marketów niż mieszkańców. 🙂 Ale zastanawiam się na co tyle tych sklepów? Przecież w pobliżu Tesco, Biedronka, Leclerk, Lidl, Piotr i Paweł, Stokrotka, Rossmann..Komu zależy żeby wykończyć drobnych przedsiębiorców. Czy ktoś pomyślał o ludziach handlujących na targowisku w pobliżu markietu. Nic dziwnego, że Katowice się wyludniają, zostaną tylko markiety i urzędnicy.

 2. Trzeba głosować portfelami. Jeśli mieszkańcy nie chcą jakiegoś sklepu to niech tam nie chodzą a sklep padnie. Proste.

 3. Ta galeria wygląda jak z czasów PRLu. Jest baaaardzo daleko od wizualizacji.
  Szkoda, ze powstała. Ale oczywiście nasi urzednicy nie słuchają głosu mieszkańców, bo po co.

 4. Jaki prezydent Krupa – taka galeria. Za najbrzydszą “galerię” handlową jaką kiedykolwiek widzieliśmy powinniśmy podziękować Krupie – najgorszemu prezydentowi miasta, jakie Katowice miały. Właśnie startuje budowa kolejnej galerii Libero (wcześniej miała się nazywać Galerią Echo), ale inwestor zmienił nazwę, bo zbyt łatwo wiązano go z łapówką dla Krupy, czyli wpłatą kilkunastu tysięcy złotych na kampanię wyborczą Krupy od Echo Investments. Dlatego tak dużo teraz galerii w okolicy Piotrowic się buduje.

 5. Tesco i Biedronka to jakieś miniaturki, i tak trzeba jeździć do Mikołowa lub na 3 stawy…
  Lecrelc troche daleko, ale zrobili bliżej Intermarche.
  Biedronka najlepsza niestety jest koło OBI. Piotr i Paweł za drogi…
  Rossman jest w tej nowej galerii i ok, ale galeria jakaś taka miniaturkowa…
  Lidl fajny, ale na miesiąc zamykają, bo pewno z podatkami nowymi kombinować będą…
  Stokrotki nie znam, więc się nie wypowiem.
  Ja czekam z niecierpliwością na prawdziwą galerie na południu, czyli to Echo/Liberto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.